تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

وحشت کره‌ای‌ها از آزادی: ۱۵ سال، یک گل زده!

یک وب سایت کره‌ای با اشاره به تقابل ایران و کره جنوبی در تهران، به رکورد فاجعه بار این کشور در استادیوم آزادی پرداخته و آن را گورستان تیم‌های مهمان نامیده است.

کد خبر: ۱۱۰۰۶۲
۱۲:۱۰ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

وحشت کره‌ای‌ها از آزادی: ۱۵ سال، یک گل زده!

 دیدارنیوز - وب سایت کره‌ای news۱ که چند روز پیش با وحشت از بازی در استادیوم آزادی یاد کرده بود، حالا در مطلب جدیدی به آمار فاجعه بار تیم ملی این کشور در تهران پرداخته است. این وب سایت با تیتر "فقط یک گل در ۱۵ سال، بنتو وارد گورستان تیم‌های مهمان در ورزشگاه آزادی می‌شود"، نوشت: دیدار با ایران، فرصتی برای از بین بردن تاریخ تلخ و بازگشت مجددی به رقابت هاست.

این وب سایت در ادامه گزارش خود آورده است: تیم ملی فوتبال کره جنوبی عازم یک سفر خارج از کشور به مقصد ورزشگاه بدنام آزادی است. آیا بنتو قادر خواهد بود با لبخند از "گورستان تیم‌های میهمان" بازگردد؟ جایی که کره جنوبی در ۱۵ سال گذشته، تنها یک گل در آنجا به ثمر رسانده است.

ورزشگاه آزادی مکانی دردناک برای تیم‌های مهمان است. این مکان اساساً در زمینی مرتفع قرار دارد بنابراین سازگاری با آن برای تیم‌های مهمان دشوار است و حمایت یک طرفه "هواداران مرد ایرانی" که حدود ۸۵۰۰۰ صندلی را پر می‌کنند را به همراه دارد که این یک امتیاز بزرگ برای ایران است. کره نیز از این بابت سختی‌های زیادی کشیده است.

کره جنوبی تاکنون ۷ بار در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی ایران رفته، اما آن‌ها حتی یک بار هم به پیروزی نرسیده و آمار ۲ تساوی و ۵ شکست را ثبت کرده اند. این واقعیت که تیم ملی هرگز در استادیوم آزادی برنده نشده، شرم آور است. اما آنچه بیشتر از همه جلب توجه می‌کند، این است که ملی پوشان در دیدار‌های برگزار شده اخیر هیچ گلی به ثمر نرسانده اند.

دو تیم ۱۵ سال پیش و در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۶ در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا در تهران به مصاف هم رفتند که با شکست ۲ بر صفر کره همراه بود. آن‌ها سپس در ۱۱ فوریه ۲۰۰۹ در مرحله مقدماتی جام جهانی آفریقای جنوبی با هم دیدار کردند که با تساوی یک – یک به پایان رسید. از آن زمان و طی ۱۵ سال اخیر، ۵ دیدار در استادیوم آزادی برگزار شده که آن یک گل در سال ۲۰۰۹، تنها گل کره در تهران بوده است. از جمله دو شکست یک بر صفر در مرحله مقدماتی جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و یک بازی دوستانه در سال ۲۰۱۴.

اگرچه نمونه‌های زیادی از این نتایج برای کره جنوبی وجود ندارد، اما واضح است که سطح تیم ملی پایین‌تر از ایران بوده است. گذشته‌ای نگران کننده برای بنتو که نگران عملکرد ضعیف گلزنی تیم خود است چرا که تیم او تنها دو گل در دو بازی ابتدایی مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی به ثمر رسانده است.

بنتو با وجود اینکه مجبور بود خود را برای یک سفر سخت و خارج از خانه آماده کند، اما تصمیمش را اعلام کرد و گفت: قصد داریم روند هجومی و به دست آوردن موقعیت‌های فراوان برای کسب امتیاز بیشتر را توسعه دهیم. ما دو بازی پیاپی را با هدف کسب شش امتیاز انجام خواهیم داد.

علاوه بر این، وی برنامه عملیات تهاجمی تیمش را مطرح کرد و گفت: معمولاً دو بازیکن هستند که پست "شماره ۹" را بر عهده می‌گیرند، اما بازیکنانی هستند که بسته به شرایط می‌توانند به عنوان بازیکنان یک یا دو پسته بازی کنند و به خط حمله اضافه شوند. مانند سون هیونگ مین، لی دونگ گیونگ، هوانگ هی چان و سونگ مین کیو.

 این بار باید نقطه عطفی جدید تعیین شود، هم برای کسب امتیازات لازم و هم برای تغییر نگاه سرد هواداران به تیم ملی. این سفر از جهات مختلف آسان نیست. باد به پرچم تماشاگران وزیده است چرا که خبرگزاری دولتی ایران گزارش داد که کارگروه عمومی دولت ایران در مبارزه با ویروس کرونا از ورود ۱۰ هزار نفر تماشاگر به استادیوم آزادی که دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند، خبر داد.

این وب سایت در پایان این گزارش خود نوشته است: صادقانه بگویم، این مسابقه‌ای است که ایران دست برتری را دارد. تنها می‌توان توصیه‌های پیش پا افتاده‌ای نظیر تبدیل این بحران به یک فرصت را مطرح کرد. اگر به ایران ببازید، می‌تواند بدترین اتفاقات رخ بدهد. البته اگر از لانه ببر زنده بیرون بیایید، می‌توانید برای ادامه راه قدرت بیشتری بگیرید.

برچسب ها: کره جنوبی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر