تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.
در شب باخت‌های عجیب در لیگ قهرمانان اروپا

طارمی و مسی گل کاشتند!

مسابقات جذاب لیگ قهرمانان اروپا شب گذشته با نتایج عجیب و اتفاقات غیرمنتظره‌ای همراه شد و برای هواداران فوتبال در ایران، تک گل مهدی طارمی به لیورپول مهم‌ترین نکته بود.

کد خبر: ۱۱۰۰۰۷
۰۲:۵۷ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

طارمی و مسی گل کاشتند!

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: دور دوم از مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در چهار گروه اول، با انجام بازی شاختار دونتسک ـ اینتر میلان و آژاکس ـ بشیکتاش آغاز شد و در ادامه با شش بازی آتشین ادامه یافت.

در گروه A دو تیم لایپزیش و کلوب بروژ در آلمان به مصاف هم رفتند که باشگاه بلژیکی با نتیجه ۲ ـ ۱ بر میزبان خود به پیروزی رسید. بازی مهم و تماشایی این گروه، اما بین پاری‌سن ژرمن و منچستر سیتی در ورزشگاه پارک دو پرنس پاریس برگزار شد که توجه همه دنیا را به خود جلب کرد.

این بازی در حالی که به عنوان دربی دو مالک عرب این باشگاه‌ها نیز می‌توانست تعبیر شود، در واقع به جدال ستارگان بزرگ جهان بدل شد و لیونل مسی نیز بالاخره پایش به گلزنی در پاریس باز شد. تیم پاریسی در دقایق ابتدایی توسط گه‌یه به گل رسید و بعد موج حملات سیتی آغاز شد، اما در نیمه دوم لیونل مسی گل دوم را به منچستر سیتی زد تا کار تمام شود.

طارمی و مسی گل کاشتند!
در گروه B هر دو میزبان شکست تلخی را متحمل شدند. در میلان ایتالیا دو تیم آ ث میلان و اتلتیکو مادرید به مصاف هم رفتند و میزبان در دقیقه ۲۰ توسط لئائو به گل دست پیدا کرد. میلان، اما در دقیقه ۳۰ با اخراج فرانک کِسیه مواجه شد و ۱۰ نفره به بازی ادامه داد. در دقیقه ۸۴ آنتوان گریژمان گل اول را برای اتلتیکو مادرید زد تا بازگشت باسکوهی به تیم سابقش داشته باشد و در نهایت لوئیس سوارز در دقیقه ۹۷ برای اتلتیکو گل برتری را از روی نقطه پنالتی زد تا سه امتیاز حساس و مهم به حساب قرمز و سفید‌های مادرید واریز شود.

طارمی و مسی گل کاشتند!

در بازی دوم گروه، پورتو میزبان لیورپول بود و مهدی طارمی تک مهاجم این تیم. این بازی را می‌توان به عنوان نمادی از بازگشت لیورپول به اوج تلقی کرد. سرخ‌های آنفیلد در این مسابقه توانستند ۵ بار دروازه اژد‌های پورتو را باز کنند و برد شیرینی را به دست آورند. محمد صلاح و فیرمینو دبل کردند و سادیو مانه هم یک بار پایش به گل رسید. اما تک گل پورتو را مهدی طارمی در دقیقه ۷۵ با یک ضربه سر شیرجه‌ای زد و تنها نقطه امید هواداران این تیم شد.

طارمی و مسی گل کاشتند!

در دو مسابقه گروه C، اما دو میزبان پیروز میدان بودند. در هلند بازی آژاکس ـ بشیکتاش با دو گل به سود میزبان تمام شد جایی که سباستین هالر و استیون برگویس در همان نیمه اول گل زدند. در آلمان نیز تیم دورتموند با تک گل دونیل مالن مقابل اسپورتینگ لیسبون برنده شد.

در گروه D، اما اتفاق عجیب دیگری رخ داد. در دونتسک اوکراین، بازی شاختار ـ اینتر میلان با نتیجه بدون گل به تساوی کشیده شد. شگفتی، اما در مادرید رخ داد جایی که رئال پرستاره مقابل تیم گمنام شِریف تیراسپول مولداوی تن به شکست داد. باشگاه مولداویایی ابتدا در نیمه نخست توسط ژاخشیبائف به گل رسید و در دقایق پایانی هم تیل از فاصله دور دروازه رئال را باز کرد. تک گل کریم بنزما از روی نقطه پنالتی هم برای فرار از شکست مقابل حریف ناشناخته کافی نبود و رئال که بازی قبلی را در مقابل اینتر برنده از زمین خارج شده بود، این بار یک شکست عجیب و غریب و بسیار دور از ذهن، میدان را ترک کند. کارلو آنچلوتیپس از این باخت مفتضحانه خانگی گفت که بیش ار آنکه نگران باشد غمگین است.

طارمی و مسی گل کاشتند!

چهارشنبه شب نیز بقیه مسابقات دور دوم لیگ قهرمانان اروپا در چهار گروه بعدی برگزار خواهد شد که چند بازی مهم نیز در این مسابقات وجود دارد و از همه مهم‌تر بازی‌های بنفیکا ـ بارسلونا، منچستر یونایتذ ـ ویا رئال و البته یوونتوس ـ چلسی...   

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر