تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

۵ سلاح خوفناک مهدی طارمی در مقابل لیورپول

پورتو امشب در دومین دیدار از دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه خانگی خود میزبان لیورپول انگلیس خواهد بود و به نظر می رسد که یکی از امیدهای اصلی گلزنی در این دیدار طارمی باشد.

کد خبر: ۱۰۹۹۵۳
۱۴:۲۸ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰

۵ سلاح خوفناک مهدی طارمی در مقابل لیورپول

دیدارنیوز - در فصل گذشته لیگ قهرمانان مهدی طارمی در دور گروهی بیشتر بازی ها را از روی نیمکت ذخیره دنبال کرد و پس از اثبات خودش به سرجیو کونسیسائو سرمربی تیم توانست در دیدارهای مرحله حذفی در ترکیب اصلی قرار بگیرد و مقابل تیم هایی چون یوونتوس و چلسی درخشان ظاهر شود.

اما شرایط در این فصل بسیار متفاوت است و اکنون مهدی طارمی یکی از مهمترین بازیکنان تیم پورتو محسوب می شود و معمولا در ترکیب اصلی قرار دارد و با گلزنی و پاس گل های خودش پاسخ اعتماد مربی را داده است.

هنوز مشخص نیست که لیورپولی ها چه برنامه ای برای مهار مهاجمان پورتو دارند. چراکه با توجه به قدرت بالایشان در انگلیس و اروپا بیشتر به حمله می اندیشند و این پورتو هست که باید به فکر مهار خط حمله ترسناک شاگردان کلوپ باشد. اما تجربه گلزنی مهاجم بوشهری در مقابل غول هایی چون یوونتوس و چلسی و حتی گل مردود مقابل اتلتیکو مادرید هر تیمی را به فکر مهار این بازیکن وا می دارد.

اما خطر طارمی برای تیم ها و بازیکنان مقابلش چیست؟

پرسینگ:
 مهاجم پورتو در هفته اول لیگ قهرمانان نفر دوم دونده ترین بازیکنان اروپا بود. او با دوندگی بی امان و قدرت بدنی بالا همیشه خط دفاعی حریفان را تحت فشار می گذارد و گل او به یوونتوس و گل مردودش به اتلتیکو مادرید حاصل همین تلاش و پرس تیم مقابل در خط حمله بود.

سر زدن:
به نظر می رسد مهار طارمی برای هیچ بازیکنی حتی در اروپا آسان نباشد او با قد بلند و قدرت سرزنی که دارد همیشه یک گزینه برای ارسال های هوایی خواهد بود و تا کنون گلهای زیادی با ضربه سر به ثمر رسانده است.

پاس گل:
اخیرا در دیدارهای تیم ملی ایران مشاهده کردیم که این مهاجم بوشهری پاس گل های تاثیر گذاری می دهد و در صورتی که در میانه میدان یا بیرون محوطه جریمه صاحب توپ شود به راحتی میتواند با پاس های عرضی و بخصوص پاس عمقی هم تیمی های خود را در موقعیت گلزنی قرار دهد.

گرفتن پنالتی:
اما در صورتی که توپ در محوطه جریمه به او برسد داستان بسیار متفاوتی را شاهد خواهیم بود و مدافعان لیورپول طعمه مناسبی برای گرفتن پنالتی های معروف مهدی خواهند بود. مدافعان به راحتی نمیتوانند به این مهاجم ایرانی نزدیک شوند چرا که او در گرفتن خطا در محوطه جریمه تخصص خودش را دارد و تا کنون مدافعان زیادی را قربانی هوش بالای خود کرده است.

تمام کنندگی:
جایگیری مناسب طارمی و قدرت تمام کنندگی او هم از ویژگی های یک بازیکن شماره 9کلاسیک است که معمولا با یک تک ضرب توپ را به تور دروازه می رساند. پس از سالها کسب تجربه او کمتر از گذشته موقعیت ها را از دست می دهد و اکنون قدرت تمام کنندگی بسیار بیشتری نسبت به گذشته دارد و همین موضوع او را به یک قاتل در خط حمله سفید و آبی پوشان پورتو تبدیل کرده است.

به نظر می رسد توانایی های مختلف مهدی طارمی در زمین مسابقه را با یک فرمول و تاکتیک خاص نمیتوان به طور کامل مهار کرد و او همچنان در هر لحظه از بازی و در مقابل هر خط دفاعی بسیار خطرناک خواهد بود. چرا که در چندین زمینه متنوع دارای توانمندی است و مثل یک شعبده باز همیشه چیزی برای ارائه در جیبش دارد. 

منبع: ورزش 3
برچسب ها: مهدی طارمی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر