تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

وزیر بهداشت خبر داد: اجرای قرنطینه هوشمند تا چند هفته آینده

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ظرف چند هفته آینده تحولی در بحث قرنطینه ایجاد می‌شود و قرنطینه هوشمند در کشور اجرایی خواهد شد.

کد خبر: ۱۰۹۹۴۹
۱۴:۱۷ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰

 تحول در بحث قرنطینه

دیدارنیوز ـ بهرام عین اللهی در مراسم تکریم و معارفه" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس با بیان اینکه برای کنترل بیماری کرونا اقداماتی مانند منع تردد شبانه و منع ورود به شهر‌ها اجرایی شده است اظهارداشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرف چند هفته آینده تحولی در بحث قرنطینه ایجاد خواهد شد و قرنطینه عادی به قرنطینه هوشمند تبدیل می‌شود. بدین معنا افرادی که واکسینه می‌شوند می‌توانند از مزایای واکسیناسیون استفاده کنند.

وی افزود: با اجرای این برنامه نیازی به محدودیت‌ها نیست و هر فردی که واکسینه شود می‌تواند با اپلیکیشن وزارت بهداشت QR کد را دریافت و از خدمات مورد نیاز خود استفاده کند بنابراین در مشهد مقدس رفتن به هتل، زیارت بارگاه منور رضوی و استفاده از حمل و نقل هوایی برای افرادی که واکسیناسیون شده‌اند در قالب قرنطینه هوشمند ارائه می‌شود.
دی وی دی مثلثات استاد منتظری و حرف آخر را رایگان دریافت کنید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: در شرایط حال حاضر مردم نیاز به زیارت، فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی و سایر موارد را دارند که با تدوین دستورالعمل‌های مرتبط با قرنطینه هوشمند و ابلاغ آن به سراسر کشور این برنامه اجرایی خواهد شد.

عین اللهی افزود: بر اساس قول‌های رییس جمهور و معاون اول ریاست جمهوری، تصور می‌شد که واکسن به شکل باران وارد کشور شود و این در حالی است که به شکل سیل واکسن‌ها تامین شد هر برنامه‌ای که متکی به مردم و قدرت مردمی باشد به طور حتم موفق خواهد شد، بزودی جشن واکسیناسیون را در کشور خواهیم گرفت.

وی اظهارداشت: تاکنون نزدیک به ۵۳ میلیون دز واکسن تزریق شده است و در هفته گذشته هشت میلیون و ۲۰۰ هزار واکسن تزریق شد و این آمار معادل جمعیت کل برخی از کشورهاست.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مشهد مقدس به دلیل وجود بارگاه منور رضوی از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه توریسم درمانی برخوردار است گفت: باید فارغ از دیدگاه مادی و مالی، با ارائه خدمات همراه با احترام، کرامت مناسب و مطلوب به بیماران خارجی، مبلغان جمهوری اسلامی ایران را در سایر کشور‌ها داشته باشیم. همان‌گونه که شهید قاسم سلیمانی، به عنوان یک چهره انقلابی، انقلاب را به سایر کشور‌ها صادر کرد ما می‌توانیم به ارائه خدمات درمانی مناسب و منصفانه، انقلاب را به سایر کشور‌ها صادر کنیم.

عین اللهی با بیان اینکه برخی از عاشقان امام حسین (ع) فرصت و توفیق حضور در مراسم اربعین را پیدا کردند اظهارداشت: برای بازگشت این زائران باید برنامه‌ریزی شود، کد‌های ملی این دسته از زائران به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارائه می‌شود تا بتوان به شکل مناسبی از این افراد در راستای پیشگیری از بیماری کرونا مراقبت شود، تا شاهد موج بعدی کرونا نباشیم. بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، هر فردی که وارد کشور می‌شود علاوه بر PCR منفی باید در برابر بیماری کرونا واکسینه شده باشد.

وی خاطرنشان کرد: در موج پنجم کرونا مشهد مقدس گرفتار موجی سهمگین شد که با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، استانداری خراسان رضوی و سایر نهاد‌ها و سازمان‌ها به شکل مناسبی کنترل شد، کرونا نقاط ضعف و قوت زیادی داشت، نقطه قوت فعالیت‌های مجازی و آشنایی با فعالیت‌های این حوزه بود، اما نقطه ضعف، آسیب به آموزش چهره به چهره بود که هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین آن شود بنابراین صدمات زیادی در آموزش پزشکی کشور وارد شدکه باید به سرعت جبران شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: کرونا به ما نشان داد که هر چه در بهداشت سرمایه‌گذاری کنیم این سرمایه‌گذاری نسبت به درمان اثر بخشی بیشتری خواهد داشت، بنابراین باید حرکت‌های جدی انجام بگیرد.

گفتنی است وزیر بهداشت در این مراسم از تلاش‌های دکتر سید محمد حسین بحرینی قدردانی و برای دکتر محمد علی کیانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس آرزوی موفقیت کرد.

برچسب ها: وزیر بهداشت
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر