تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

دیدار سعید محمد با ضرغامی با صرف یک استکان چای جنجالی!

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از دیدار با سعید محمد که به تازگی حکم دبیر شورای عالی مناطق آزاد را دریافت کرده است، خبر داد.

کد خبر: ۱۰۹۸۴۸
۱۲:۳۱ - ۰۵ مهر ۱۴۰۰

دیدار سعید محمد با ضرغامی با صرف یک استکان چای جنجالی!

دیدارنیوز - عزت‌الله ضرغامی که از زمان تحویل گرفتن پست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجموعه دیدارهایی را با چهره‌های نظامی و سیاسی داشته است و صبحانه‌های او با این شخصیت‌ها که در جریان آن‌ها صحبت‌ها و تصمیم‌های گاه مهمی هم مبادله می‌شود، معروف است، این‌بار از قرار چای با سعید محمد و تصمیم‌هایی که در جریان این دیدار گرفته شده، خبر داده است.

ضرغامی در توئیتر نوشته است: «یک استکان چای با سعید محمد. اجمالا در انتخابات ریاست جمهوری یک سرنوشت داشتیم!

او پرانرژی و باانگیزه است. امروز باید با هم کار کنیم. مدیریت مناطق آزاد و امر گردشگری نقاط تقاطع فراوان دارند. تصمیمات خوبی گرفتیم.»

سعید محمد در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری درحالی که نامزد شده بود از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد. او در جریان این انتخابات از سیدابراهیم رئیسی حمایت کرد و به تازگی حکم دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را دریافت کرده است. عزت‌الله ضرغامی نیز از دیگر کاندیداهای ریاست جمهوری در این دوره بود که او نیز صلاحیتش تایید نشد.

کیش، چابهار، قشم، ارس، ماکو، اروند و انزلی مناطق آزاد ایران هستند که از جمله مهم‌ترین مقاصد سفر و گردشگری شناخته می‌شوند. از بین این مناطق تنها جزیره کیش از ابتدا برنامه گردشگری داشته و سایر مناطق در سال‌های اخیر چنین برنامه‌ای را به ماموریت‌های خود اضافه کرده‌اند. بسیاری از این مناطق حتی کیش در پیش‌برد برنامه‌های گردشگری عملکرد قابل بحثی داشته‌اند و به عقیده فعالان گردشگری آن‌چنان که باید در توسعه زیرساخت و دسترسی‌های بین‌المللی، بازاریابی و تبلیغات در راستای جذب گردشگر خارجی و حتی داخلی با توجه به مزیت‌هایی که به عنوان منطقه آزاد دارند، موفق عمل نکرده‌اند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
تندیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
0
0
واقعا جای تاسف دارد که هنوز هم ماموریت اصلی مناطق آزاد مغفول مانده و همه توجهات مصروف گردشگری است در حالی که تمرکز توریست ها بیشتر برمناطقی در کشور است که جاذبه های تاریخی یا بومگردی و یا فرهنگی و هنری دارند . مناطق آزاد بیشتر در سازو کار توریستی برای ایرانیان قرار دارد تا توریستهای خارجی هر چند که بعضی از این مناطق چون قشم نیز از جاذبه های فوق الذکر برخوردارند اما بهر حال ماموریت اصلی مناطق ازاد مبتنی بر تسهیل تولید و تجارت بدور از قوانین دست و پاگیر و هزینه های متحمل بر تولید و صادرات از ناحیه مقرارت دولتی است که متاسفانه این ظرفیت مغفول مانده و به ان توجه نمیشود بلکه به عکس قوانین داخلی مناطق ازاد انقدر بار مالی و هزینه های تولید را بالا برده اند که برای بنگاه های تولیدی یا صادراتی مقرون به صرفه است که از سرزمینهای داخلی غیر از مناطق ازاد برای تولید یا صادرات استفاده کنند و از طرفی فعالیت اقتصادی مناطق ازاد بیشتر فعالان اقتصادی را برای واردات و قاچاق کالا تشویق مینماید بهر حال امیدواریم روزی مسئولین امر به کارکرد اصلی این مناطق که در جهان الگوهای موفقی از ان نیز وجود دارد بازگشته و بمانند این دو مسئول فوق الذکر بنا را بر غفلت از وظایف اصلی این مناطق نگذارند . از من میپرسیدند از اساس با انتخاب سعید محمد برای مسئولیت مناطق ازاد مخالفت میکردم . ایشان آدم اینکار نیستند . این خط و اینهم نشان !
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر