تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

بیچاره آقای ابی! آقای صدا

اجرای ضعیف اقای ابی در ارمنستان انتقادات در خصوص کنسرت‌های گران قیمت اما بی‌کیفیت خوانندگان لس‌انجلسی در کشورهای همسایه را افزایش داده است.

کد خبر: ۱۰۹۸۴۴
۱۲:۱۲ - ۰۵ مهر ۱۴۰۰

بیچاره آقای ابی! آقای صدا

دیدارنیوز - ابراهیم حامدی خواننده ۷۲ ساله ایرانی که با  نام هنری «ابی» شناخته می‌شود، علیرغم آنکه از سال ۱۳۵۵ به ایران نیامده است اما جزو شناخته  شده‌ترین و محبوب‌ترین خواننده‌های موسیقی پاپ تاریخ ایران است. از دهه شصت تا کنون، برخلاف آنکه آثار این خواننده هرگز به صورت قانونی منتشر نشده است، اما کپی آثار او همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد. به طوریکه بسیاری از نسل‌های جوان ساکن ایران نیز آثار او را به خوبی می‌شناسند و به حافظه سپرده‌اند. این روزها برای ایرانیان داخل کشور دانلود آهنگ‌های ابی (ابراهیم حامدی) تنها طریقه استفاده از آثار این خواننده موسیقی پاپ هست.

ابراهیم حامدی (ابی) پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ هرگز اجازه برگزاری کنسرت در ایران را نیافت. تیم مشاوران او تصمیم گرفتند اجراهایی زنده در کشورهای اطراف ایران مانند ترکیه و ارمنستان برای وی تدارک ببینند. ممنوعیت برگزاری کنسرت‌های ابی در ایران باعث شد، کشورهای همسایه از این فرصت به عنوان یک جاذبه گردشگری استفاده کنند و برای این خواننده ( و دیگر خوانندگان) فرش قرمز پهن کنند.

سفر به کشورهای همسایه برای حضور در اجرای زنده این خواننده برای ایرانیان نیز جذاب بود چرا که آنها هم به کشورهای ارزان سفر می‌کردند و هم به کنسرت خواننده مورد علاقه‌شان می‌رفتند. بنابراین برگزاری کنسرت این خوانندگان فرصت خوبی برای جذب توریست، درآمدزایی و سپری کردن اوقات فراغت شد. فارغ از آنکه بسیاری از این اجراها فاقد کیفیت لازم بودند.

صدرا محقق، روزنامه نگار به در شهریور ۱۴۰۰ در گزارشی نوشت:

« میانگین قیمت بلیط کنسرت خواننده‌های ایرانی در استانبول ۵ برابر قیمت کنسرت هنرمندان دیگر کشورها در همین شهر است. مثلا بلیط کنسرت کامران هومن ۲ونیم برابر بلیط گروه متال آمریکایی Dream Theater است. »

مهشید، مدیر هنری ابراهیم حامدی، به تازگی توری هنری با عنوان «تور خداحافظی ابی» برای ابراهیم حامدی تدارک دیده است که یکی از اجراهای وی در کشور ارمنستان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که نشان می‌دهد این خواننده کمترین آمادگی و تسلط برای اجرای زنده ندارد. ناتوانی این خواننده کهنه‌کار باعث ایجاد موجی فراگیر در شبکه‌های اجتماعی نسبت به ضرورت خداحافظی او از دنیای هنر شده است. حاشیه این کنسرت باعث شد، گروهی از هواداران آقای ابی، انگشت اتهام را به سمت مهشید همسر و مدیر برنامه‌های این خواننده ببرند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر