تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

پائولو بنتو: ۳ امتیاز بازی در تهران را می‌خواهیم

پائولو بنتو سرمربی تیم ملی کره جنوبی اعلام کرد که او به دنبال ۶ امتیاز دیدار برابر سوریه و ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی است.

کد خبر: ۱۰۹۸۴۳
۱۲:۰۸ - ۰۵ مهر ۱۴۰۰

پائولو بنتو: ۳ امتیاز بازی در تهران را می‌خواهیم

دیدارنیوز - پائولو بنتو سرمربی تیم ملی فوتبال کره جنوبی اعلام کرد که هدف او از دو بازی بعدی تیمش در مرحله مقدماتی جام جهانی، کسب شش امتیاز است و او نوید عملکرد هجومی بهتری را در دو بازی برابر سوریه و ایران در ماه اکتبر داد. دیدار‌هایی که به ترتیب قرار است در تاریخ‌های ۱۵ و ۲۰ مهر در سئول و تهران برگزار شود.

در نشست مطبوعاتی که صبح امروز و به صورت آنلاین برگزار شد، بنتو نام ۲۷ بازیکن تیم ملی کره جنوبی را برای دو دیدار برابر سوریه و ایران اعلام کرد. تیم ملی فوتبال کره جنوبی در بازی ابتدایی برابر عراق به تساوی بدون گل رسید و مقابل لبنان با یک گل پیروز شد. بنتو در این خصوص گفت: در دو بازی برابر سوریه و ایران، قصد داریم روند هجومی و به دست آوردن موقعیت‌های فراوان برای کسب امتیاز بیشتر را توسعه دهیم. ما دو بازی پیاپی را با هدف کسب شش امتیاز انجام خواهیم داد.

بنتو در بخشی از این کنفرانس از پاسخ به این سوال که تیم ملی ایران در دو بازی نخست از کره جنوبی بهتر کار کرده و برنامه او برای غلبه بر شاگردان اسکوچیچ چیست، طفره رفت. با این حال، او اعلام کرد هر چند وعده پیروزی بر ایران عواقبی دارد، اما او به دنبال کسب ۳ امتیاز در تهران است.

در زیر گزیده‌ای از کنفرانس مطبوعاتی بنتو را مرور می‌کنیم:

عدم گلزنی کافی در دو بازی قبلی؟
در دو بازی برابر عراق و لبنان، ما ۶ امتیاز را می‌خواستیم، اما تنها ۴ امتیاز کسب کردیم. حالا دو بازی سخت دیگر پیش رو داریم. ما قصد داریم فرایند حمله و موقعیت‌های گلزنی را بیشتر از دو بازی گذشته و برای کسب امتیاز بیشتر توسعه دهیم. خط دفاع (که گلی دریافت نکرد) با همان تاکتیک قبلی بازی می‌کند.

چرا ۴ دروازه بان از جمله سونگ بوم کئون را انتخاب کردید؟
یک مسابقه ما (برابر سوریه) در خانه و یک مسابقه (برابر ایران) خارج از خانه است. ما ۲۷ نفر را به اردو دعوت کردیم تا گزینه‌های بیشتری در اختیار داشته باشیم و آن‌ها را برای تمرینات خاص یا انجام بازی متفاوت انتخاب کردیم. با انتخاب ۴ دروازه بان، خود را برای اتفاقاتی آماده کردم که ممکن است هنگام رفتن به ایران رخ دهد.

 غیبت لی کانگ این (بازیکن مایورکا) در فهرست تیم ملی؟
لی کانگ بازی‌های خوبی را در مایورکا انجام می‌دهد، اما در این مرحله انتخاب نشده است. بازیکنانی هستند که می‌توانند در پست‌های دیگری بازی کنند. این درست است که لی کانگ این مقابل رئال مادرید و اوساسونا عملکرد خوبی داشت. با این حال، سایر بازیکنان در همان پست نیز عملکرد خوبی از خود نشان دادند. برخی (از بین بازیکنان دعوت شده) در این مدت بازی‌های زیادی انجام ندادند، اما آن‌ها (به جای لی کانگ این) انتخاب شدند، زیرا می‌توانستند در پست‌های دیگری نیز بازی کنند.

در دو بازی نخست، برخی از بازیکنان خارج از کشور شرایط خوبی نداشتند. چگونه می‌خواهید آن را مدیریت کنید؟
اول از همه، باید ببینیم بازیکنان لژیونر در چه وضعیتی قرار خواهند گرفت. مسابقات تیم‌های خارج از کشور از مدت‌ها پیش برنامه ریزی شده است، بنابراین نمی‌توانیم آن‌ها را به تعویق بیندازیم. در همین راستا، ما قصد داریم آن را به گونه‌ای مدیریت کنیم که به نفع بازیکنان و تیم باشد. ما هدف مشخصی برای دستیابی داریم. ما قصد داریم همیشه بهترین بازیکنان را در بهترین شرایط برای رقابت مدیریت کنیم.
 
پایک سونگ هو با چه اهدافی انتخاب شده است؟
پایک سونگ هو بازیکنی است که قبلا با ما بوده است. در ابتدای لیگ کره جنوبی مشکلاتی وجود داشت، اما اکنون او عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد. من او را به عنوان بازیکنی انتخاب کردم که می‌تواند در بیش از یک پست بازی کند.

شما در دیدار‌های اولیه نسبت به ایران عملکرد ضعیف تری داشتید. چگونه می‌خواهید بر این تیم غلبه کنید؟
در حال حاضر ما قصد داریم تمرکز خود را روی اولین بازی مقابل سوریه بگذاریم و سپس به سراغ ایران می‌رویم.

چه هدفی را می‌خواهید در دو مسابقه متوالی دنبال کنید؟
پاسخ به این سوال آسان است هر چند می‌تواند مشکلات و عواقبی را به وجود بیاورد، اما هدف ما کسب ۶ امتیاز برابر سوریه و ایران است.

 چرا بعد از دو بازی نخست و زدن فقط یک گل تنها دو مهاجم را دعوت کردید؟
من فکر می‌کنم این بستگی به نحوه نگاه شما به لیست بازیکنان دارد. اول از همه، معمولاً دو بازیکن هستند که پست "شماره ۹" را بر عهده می‌گیرند، اما بازیکنانی هستند که بسته به شرایط می‌توانند به عنوان بازیکنان یک یا دو پسته بازی کنند و به خط حمله اضافه شوند. مانند سون هیونگ مین، لی دونگ گیونگ، هوانگ هی چان و سونگ مین کیو.

چرا کیم مون هوان را انتخاب نکردید؟
عدم دعوت از او به خاطر مسائل تاکتیکی است. دلیل دیگری ندارد.

در دو بازی نخست، از میان پنج مدافع میانی فقط از کیم مین جائه و کیم یانگ گوون استفاده شد.
هنگام انتخاب بازیکنان، تعادل خطوط دفاعی، میانی و هجومی  را در نظر بگیرید. انتخاب مهاجم به جای یک مدافع میانی درست نیست. باید همه تراز‌ها را در نظر گرفت. دلیل رقابت کیم مین جائه و کیم یانگ گوون این است که آن‌ها قبلاً در دیدار‌های زیادی با یکدیگر بازی کرده اند.
 
آیا مطمئن هستید که کیفیت تیم ملی تقویت شده و می‌تواند در مرحله مقدماتی و اصلی جام جهانی بدرخشد؟
در مورد مرحله اصلی جام جهانی قطر باید بعدا صحبت کنیم. ما به سبک خود ایمان داریم. اگر به تیمم باور نداشتم، اینجا نبودم.

در ماه سپتامبر، نگرانی‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه مشکلی در مدیریت تیم وجود دارد، زیرا در اردوی پیش از مسابقات آسیب دیدگی‌هایی برای بازیکنان رخ داد.
ممکن است چیزی که از بیرون دیده می‌شود با چیزی که از درون تیم دیده می‌شود متفاوت باشد. بهتر است هنگام صحبت کردن، کمی بیشتر فکر کنید. برخی از افراد به دلیل این حرف‌ها دچار مشکل خواهند شد. من فکر می‌کنم ما باید این را در نظر بگیریم و جلو برویم.

منبع: ورزش 3
برچسب ها: کره جنوبی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر