تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

جزئیات واکسن تک‌دوزی کرونا ویژه کودکان/ احتمال واردات ۱۰ میلیون دوز جانسون اند جانسون

دکتر پیام طبرسی، دبیر کمیته تخصصی تشخیص و درمان کووید-۱۹ درباره واردات امروز واکسن تک‌دوز سینوفارم توضیح داد.

کد خبر: ۱۰۹۸۰۰
۱۷:۵۰ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰

جزئیات واکسن تک‌دوزی کودکان

دیدارنیوز ـ دکتر پیام طبرسی، دبیر کمیته تخصصی تشخیص و درمان کووید-۱۹ درباره واکسن تک‌دوزی سینوفارم که امروز به وسیله هلال احمر وارد و به وزارت بهداشت تحویل داده شد، گفت: این واکسن، چون ویژه کودکان و نوجوانان است به صورت تک‌دوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کشور‌های چین و امارات نیز تاکنون مورد استفاده قرار گرفته و مورد تایید است.

وی در پاسخ به این پرسش که واکسن مورد قبول و سالم در دنیا برای کودکان کدام است، افزود: واکسن جانسون و جانسون واکسنی تک‌دوز است که احتمالاً تا مدتی دیگر ۱۰ میلیون دوز از آن وارد ایران خواهد شد و تنها تزریق یک دوز برای مقابله با کرونا کافی است.

دبیر کمیته تخصصی تشخیص و درمان کووید-۱۹ درباره مجوزی که چین در استفاده واکسن سینوفارم تک‌دوز برای کودکان صادر کرده است، گفت: چین این مجوز را ارائه کرده که واکسن تک‌دوز سینوفارم وارد کشور شده است و اگر مجوز آن را صادر نکرده بود، آن را وارد نمی‌کردیم.

طبرسی در پایان گفت: واکسن سینوفارمی که اکنون وارد کشور شده مناسب سنین ۶ تا ۱۷ سال است و به کودکان سینوفارم تک‌دوز تزریق می‌شود.

منبع: فارس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر