تیتر امروز

"سرزده" با رئیسی در ۱۰۰ روز

ابراهیم رئیسی امشب گزارش عملکرد صد روزه دولت خود را ارایه خواهد کرد. دولتی که در مهار کرونا موفق بوده اما در مهار تورم، مدیریت بحران محیط زیست و البته تنش در سیاست خارجی چندان درخشان عمل نکرده...

ممنوعیت تردد زائران در مرز مهران

ممنوعیت سفر زمینی برای زائران اربعین حسینی مصوبه ملی است و امکان تردد در مرز‌های زمینی به ویژه مرز مهران وجود ندارد.

کد خبر: ۱۰۹۶۵۱
۱۳:۴۵ - ۰۳ مهر ۱۴۰۰

ممنوعیت تردد زائران در مرز مهران

دیدارنیوز ـ به گفته مجید کاکی حضور در مرز مهران برای سفر به کشور عراق و شرکت در راهپیمایی اربعین ممکن نیست.

فرماندار مهران گفت: امکان تردد در مرز مهران برای این سفر معنوی ممکن نیست، چون کشور عراق پذیرای زائران از مرز‌های زمینی نیست و ورود زائران از مرز‌های زمینی به کشور عراق به عنوان تردد غیر مجاز مرزی تلقی و شدیدترین عواقب را در پی دارد.

وی گفت: خواهش ما از زائران عزیز آن است که به مهران سفر نکنند.

محمد نوذری استاندار ایلام نیز با تاکید به ممنوعیت تردد در مرز مهران برای حضور در راهپیمایی اربعین از همه مردم ایران خواست که از سفر به استان ایلام جهت تردد از مرز مهران به قصد شرکت در راهپیمایی اربعین خود‌داری کنند.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: شایعات فضای مجازی مبنی بر باز بودن مرز مهران به هیچ وجه صحت ندارد و انتظار می‌رود مردم ولایی ایران اخبارمربوط به اربعین را فقط از طریق رسانه‌های رسمی دنبال کنند.

نوذری در پایان یادآورشد: همانطور که رئیس جمهور گفتند که به هر میزان کشور عراق پذیرای زائران باشد ما آمادگی اعزام زائر خواهیم داشت در ارتباط با سفر زمینی برای زائران نیز همان است که اگر کشور عراق پذیرای زائران از طریق مرز‌های زمینی باشد ما نیز اقدام خواهیم کرد.

استاندار ایلام تاکید کرد: سفر زمینی برای شرکت در اربعین ممنوع و این ممنوعیت ابلاغ ملی و است و از طریق مرز مهران هیچ اجازه‌ای برای سفر داده نمی‌شود.

وی افزود: افرادی که توصیه و تاکیدات را نادیده بگیرند توسط عوامل انتظامی به استان مربوطه عودت می‌شوند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: اربعین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر