تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...
آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود؛ وی جزء معدود سیاستمدارانی است که هر چه بیشتر بر مسند صدارت بود بر میزان محبوبیتش افزوده شد. تصور آلمان بدون مرکل مانند پاریس بدون برج ایفل است.
ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس در منطقه ۱۲ پایتخت

میادین آیینی و تاریخ‌ساز تهران، رنگ و بوی ایثار و شهادت گرفت

شهردار منطقه ۱۲ تهران در تشریح ویژه‌برنامه‌های هفته دفاع مقدس از در این منطقه از تکریم جانبازان شیمیایی شاغل در موزه صلح واقع در پارک شهر و برگزاری رزمایش و برنامه‌های فرهنگی و هنری در میادین آیینی و تاریخ‌ساز تهران، نظیر میدان امام حسین (ع) و میدان بهارستان خبر داد.

کد خبر: ۱۰۹۴۹۶
۱۰:۵۱ - ۰۱ مهر ۱۴۰۰

میادین آیینی و تاریخ‌ساز تهران

دیدارنیوز ـ به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲ تهران، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه با تأکید بر ضرورت حفظ و اشاعه فرهنگ شیعیِ ایثار و شهادت، به‌ویژه برای نسل‌های جوان در فرصت هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، منطقه ۱۲ با وجود داشتن میادین آیینی و تاریخ‌سازی نظیر میدان امام حسین (ع) و میدان بهارستان، شاهد برپایی برنامه‌های باشکوهی در تجلیل از یاد و خاطره حماسه‌سازان ۸ سال دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه یادمان ایثار در میدان بهارستان افزود: شهرداری منطقه در برگزاری این نمایشگاه که شامل رزم نمایش، مانور خودرو‌های رزمی، نمایش ادوات جنگی و تجهیزات ساخت ایران، عکس شهدا، پلت‌فرم‌های عملیات‌های دفاع مقدس، فیلم و تصویر از رزمندگان و عملیات دفاع مقدس بود، مشارکت فعال داشت؛ همچنین رزم نمایش و برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در میدان امام حسین (ع) به همراه برگزاری هم‌زمان برنامه‌های فرهنگی و هنری مرتبط با دفاع مقدس در این میدان به انجام رسید.

شهردار قلب تهران ضمن یادآوری قرارگرفتن در آستانه اربعین حسینی که فضای معنوی حاکم بر هفته دفاع مقدس را دوچندان کرده، بیان کرد: بازدید از خانواده شهدا و جانبازان، برگزاری محفل ادبی و شعرخوانی ترنج با عنوان دفاع مقدس، غبارروبی مزار شهدای گمنام در میادین امام حسین (ع)، ارک، مجموعه شهدای هفتم تیر، مسجد فائق، مدرسه علمیه معیر، برگزاری محفل خاطرات دفاع مقدس و برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع کتاب‌شناسی دفاع مقدس از دیگر اقدامات انجام‌شده در این ایام بود.

وی وجود موزه صلح واقع در پارک شهر را از جمله مزیت‌های معنوی این منطقه دانست که در مناسبت‌هایی نظیر هفته دفاع مقدس، بهانه‌ای برای انجام برنامه‌های فرهنگی متناسب ایجاد می‌کند و ادامه داد: بازدید از موزه صلح و تکریم جانبازان و جانبازان شیمیایی شاغل در این موزه و تکریم از بانوی ژاپنی مادر شهید بابایی (مادر معنوی پارالمپیک ژاپن) در موزه صلح به همین منظور در این فضا صورت گرفت.

به گفته سعادتی فضاسازی ساختمان شهرداری و نواحی و سرا‌های فرهنگی متناسب با هفته دفاع مقدس نیز در این ایام انجام شد.

برچسب ها: اربعین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر