تیتر امروز

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...
رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست
«دیپلمات»؛ برنامه هفدهم

رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. ابراهیم رحیم پور، سفیر سابق ایران در هند، اتریش و ایرلند میهمان هفدهمین برنامه دیپلمات بوده...

درخشش مجدد ریش سفید مهاجمان ملی ایران

ملی پوش ایرانی تیم آ. ا. ک آتن دو دقیقه پس از ورودش به زمین یک گل زیبا زد.

کد خبر: ۱۰۹۱۹۵
۱۹:۳۰ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰

درخشش مجدد ریش سفید مهاجمان ملی ایران

دیدارنیوز  - کریم انصاری فرد، باتجربه ترین بازیکن تیم ملی که برای اولین بار در سال 2009 پیراهن تیم ملی را به تن کرد و اینک با 87 بازی و 29 گل زده کاپیتان اول تیم ملی محسوب می شود پس از کسب دو برد شیرین در مقدماتی جام جهانی 2022 به یونان بازگشت تا همراه با تیم باشگاهی اش لیگ این کشور را در فصل جدید آغاز کند.

کریم در مسابقات تیم ملی که پیش از تقابل با عراق و سوریه برگزارشده بود، در دیدار با سوریه(دوستانه)، هنگ‌کنگ و کامبوج حتی به‌عنوان یار جانشین نیز توانسته بود برای ایران گلزنی کند و در یک حضور ثابت مقابل کامبوج ۴ گل به ثمر رساند.

او در بازی اول مقدماتی مقابل سوریه در دقیقه 86 به میدان رفت و در بازی با عراق هم اسکوچیچ این بازیکن را در دقیقه 87 به زمین فرستاد. کریم انصاری‌فرد تنها سه دقیقه پس از حضورش در زمین، نفوذ سریعی از جناح چپ زمین انجام داد و یک ارسال با پای غیر تخصصی خود به پشت دو مدافع عراقی داشت تا علی قلی‌زاده که همزمان با او وارد زمین شده بود، در محوطه جریمه صاحب توپ شود و گل سوم را به ثمر رساند.

به این ترتیب کاپیتان تیم ملی با وجود اینکه دقایق بسیار کمی به میدان رفت اما توانست با استفاده از تجربه بالای خود تاثیری را که باید می گذاشت را به بهترین شکل ممکن بگذارد و پایه گذار سومین گل تیم ملی باشد؛ گلی که تثبیت کننده برد شاگردان اسکوچیچ بود. او با این خاطره شیرین به یونان بازگشت و در بازی هفته اول از دقیقه 76 به میدان رفت اما نتوانست گلی به ثمر برساند.

 
این هفته اما کریم انصاری فرد بار دیگر تخصص خود را به رخ کشید؛ او که منتظر فرصت برای گلزنی دوباره در سوپر لیگ یونان و تکرار عملکرد فصل قبل بود، در دقیقه  ۶۲ به‌عنوان نخستین تعویضی تیمش وارد زمین شد و بلافاصله توانایی‌های خود را با زدن یک گل تماشایی به نمایش گذاشت.

آ. ا. ک آتن بعد از اینکه با سه گل در هفته اول از سد لونیکوس گذشت در هفته دوم به مصاف اوفی کرفت رفت و در حالی که در نیمه اول کریم انصاری فرد را در ترکیب نداشت با پیروزی ۲ بر صفر راهی رختکن شد. این تیم همچنین لوی گارسیا را هم در دقیقه ۳۶ بخاطر اخراج مستقیم از دست داد تا در نیمه دوم کار دشواری را در پیش داشته باشد.

انصاری فرد دو دقیقه پس از ورود به زمین با آرامشی مثال زدنی توپ را کنترل کرده و با یک شوت غیر قابل مهار دروازه حریف را باز کرد.

سرمربی آ. ا. ک برای بیرون آمدن از فشار تیم حریف در دقیقه 62 کریم انصاری فرد را به زمین فرستاد. مهاجم ایرانی آ. ا. ک یک بار دیگر تخصص خود را که در هر شرایط بوی گل می دهد را به رخ کشیده و تنها دو دقیقه پس از ورود به زمین گل سوم را برای تیمش به ثمر رساند.

ملی پوش ایرانی تیم  آ. ا. ک از سراسیمگی و اشتباه مدافعان تیم پاس یِوگنی شاخوف را در شرایط سختی در محوطه جریمه اوفی‌کرت مهار کرد که پس از دو سر توپ چشم‌نواز و شوت پای چپ فنی استثنایی به تور دروازه چسباند تا تیمش را به سومین گل در این مسابقه برساند. با وجود اینکه آ. ا. ک برد در این بازی را با دریافت سه گل در دقایق باقی مانده از دست داد اما کریم انصاری فرد یک بار دیگر با گلزنی در حداقل زمان ممکن نشان داد که هنوز می تواند مهاجمی خطرناک باشد که در روزهای حساس می شود روی او حساب کرد.

کریم انصاری‌فرد که سال گذشته در ۳۴ مسابقه برای آ. ا. ک آتن ۱۳ گل به ثمر رسانده و دومین گلزن برتر فصل سوپر لیگ یونان شده بود، دیشب نخستین گل فصل جدید خود را در دومین حضور تعویضی  مقابل اوفی کرت زد تا بازهم تنها پس از دو دقیقه حضور در میدان بوی گل را در مستطیل به مشام برساند.

منبع: ورزش 3
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر