تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

نمایش جادویی مهدی قائدی در الشباب؛ حسرت برای فوتبال ایران!

شب گذشته مهدی قائدی نمایش درخشانی را در پیراهن شباب الاهلی داشت و همین نمایش درخشان، در ظاهر تحسین هواداران ایرانی را برانگیخت اما پشت این تحسین ها پر بود از حسرت و اندوه حاصل از جدایی این ستاره و پیوستنش به فوتبال امارات

کد خبر: ۱۰۹۱۰۵
۱۰:۴۱ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۰

نمایش جادویی مهدی قائدی

دیدارنیوز - شب گذشته مهدی قائدی نمایش درخشانی را در پیراهن شباب الاهلی داشت و همین نمایش درخشان، در ظاهر تحسین هواداران ایرانی را برانگیخت، اما پشت این تحسین‌ها پر بود از حسرت و اندوه حاصل از جدایی این ستاره و پیوستنش به فوتبال امارات...

حضور مهدی قائدی جوان با استعداد که زمان حضورش در ایران حساب ویژه‌ای روی او باز می‌شد در کشور‌های حاشیه خلیج فارس آن هم با قراردادی ۵ ساله خیلی به مذاق هواداران ایرانی خوش نیامده و آن‌ها را به یاد انتقال علی کریمی به فوتبال امارات و همین تیم شباب الاهلی انداخته است. علی کریمی هم زمانی که با درخشش در پرسپولیس، سال ۸۰ راهی فوتبال امارات شد با انتقادات زیادی رو به رو شد، چرا که بسیاری معتقد بودند این بازیکن پتانسیل بازی در تیم‌های بزرگ اروپایی را دارد و نباید اینقدر زود راهی لیگ‌های عربی می‌شد. در چنین موارد مشابهی خود اماراتی‌ها هم می‌دانند پول تنها چیزی است که می‌توانند با آن چنین استعداد‌های کمیابی را به کشور خود ببرند و از آن‌ها بهره ببرند. حضور در امارات شاید خیلی کمکی به شکوفا شدن استعداد‌های ایرانی نکند، اما علاوه بر جذابیتی که به لیگ این کشور می‌بخشد، سوژه‌های زیادی بابت هیجان زده شدن به گزارشگر‌های عربی می‌دهند.

خوب به دو گل شب گذشته مهدی قائدی مقابل الشارجه دقت کنید، همان همیشگی، همان حرکات همیشگی که به شوت‌هایی از بین پا‌های مدافع حریف ختم می‌شود، چیزی شبیه گل هایش در دربی و چندین گل دیگر که در لیگ ایران برای استقلال به ثمر رساند. بزرگترین حسرت هواداران استقلال این است که چرا این تیم با قائدی نتوانست در سال‌های اخیر به موفقیت پایداری برسد و تمام درخشش‌های این بازیکن در قالب یک جرقه میان تمام ناکامی‌ها و مشکلات استقلال گم شد، مشکلاتی که حتی به استقلالی‌ها اجازه نداد از حضور چنین استعدادی در تیم شان لذت ببرند.

شب گذشته در حالی که استقلال از لحاظ مدیریتی در کما به سر می‌برد و سوال "چه بر سر پول فروش قائدی آمد؟ " در ذهن بسیاری از هواداران وجود داشت، مهدی قائدی نقش اول نمایش کامبک الاهلی مقابل الشارجه برد و تیمش را از شکست نجات داد آن هم در شرایطی که این بازیکن تنها یک نیمه برای به رخ کشیدن توانایی هایش فرصت داشت.
عبدالعلی چنگیز می‌گوید؛ ایران پر از قائدی است، اما کسی نیست این قائدی‌ها را کشف کند... کشف کند تا لابد در چرخه بی کفایتی مدیران ورزشی ما و سودجویی دلال‌ها به جای پیوستن به تیم‌های بزرگ اروپایی، سر از امارات و قطر در بیاورند و رونق بخش لیگ کشور‌های کوچک حوزه خلیج فارس باشند.  

از ماست که بر ماست؛ وقتی نه عرضه حفظ ستاره‌های مان را داریم و نه از پس انتقال درست آن‌ها به تیم‌های اروپایی برمی آییم، حق مان و سهم مان همین است که فیلم درخشش مهدی قائدی‌ها را با صدای گزارشگر عرب ببینیم و حسرت بخوریم چرا شبی که استقلال با الهلال بازی داشت، قائدی نبود که با این رقص پا و هنرنمایی دیوانه وار، مدافعان الهلال را مثل برگ خزان روی زمین بریزد و دروازه بان سرپنجه حریف را تسلیم کند؟

اگر قائدی ژاپنی یا کره‌ای بود، الان برای شباب الاهلی بازی می‌کرد؟ فکر کردن به این پرسش ها، شما را به هیچ پاسخ روشنی نمی‌رساند و فقط احتمال مصرف قرص مسکن سر درد را افزایش می‌دهد! یک قائدی ژاپنی یا کره‌ای هیچ وقت رویایش قدم زدن در سیتی سنتر دبی نیست! و مدیرش هم هیچ وقت او را به ۱.۸ میلیون دلار شیخ شباب الاهلی نمی‌فروشد!

منبع: طرفداری
برچسب ها: مهدی قایدی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر