تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.
نخست‌وزیر هند تاکید کرد

افزایش تجارت با اتصال کشور‌های آسیای مرکزی به بندر چابهار

نارندرا مودی، نخست وزیر هند به منظور ایجاد پیوند‌های تجاری قوی‌تر، گفت کشور‌های آسیای مرکزی می‌توانند با اتصال به بندر چابهار در ایران، ظرفیت‌های اقتصادی گسترده‌ای را شکوفا کنند.

کد خبر: ۱۰۸۸۹۰
۱۵:۴۷ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

تجارت با کشور‌های آسیای مرکزی با بندر چابهار

دیدارنیوز ـ به نقل از روزنامه لاو مینت، نارندرا مودی، نخست وزیر هند در به منظور ایجاد پیوند‌های تجاری قوی‌تر، گفت کشور‌های آسیای مرکزی می‌توانند با اتصال به بندر چابهار در ایران، ظرفیت‌های اقتصادی گسترده‌ای را شکوفا کنند.

مودی که در جلسه عمومی بیست و یکمین اجلاس سازمان همکاری شانگ‌های یا SCO در تاجیکستان سخنرانی می‌کرد، گفت: «پتانسیل‌های اقتصادی گسترده آسیای مرکزی به علت رادیکالیسم و افراط گرایی دست نخورده مانده است.»

وی افزود: «اگر منطقه می‌خواهد از سوخت‌های فسیلی یا روابط تجاری بین کشور‌های سازمان همکاری‌های شانگ‌های سود ببرد، ما باید بیشتر بر اتصال تاکید کنیم.»

مودی در ادامه از کشور‌های عضو خواست تا با احترام به تمامیت ارضی کشورها، ارتباط منطقه‌ای را تقویت کنند.

پروژه‌های ارتباطی باید مشورتی، شفاف و مشارکتی باشند تا اعتماد متقابل ایجاد کنند. این اتصالات باید به تمامیت ارضی تمامی کشور‌ها احترام بگذارد و SCO باید قواعدی را برای پروژه‌های اتصال براساس این اصول تعیین کند.

هند همچنین از کریدور شمال- جنوب که بزرگ راه‌ها و خطوط آهن متصل کننده چابهار به روسیه را در بر می‌گیرد و زمان ارسال محموله‌ها میان اروپا و آسیای مرکزی را کاهش می‌دهد، حمایت کرده است.

سازمان همکاری شانگهای، امسال بیستمین سالگرد تاسیس خود را برگزار کرده است و این اولین اجلاس سران سازمان همکاری شانگ‌های است که در قالب ترکیبی برگزار می‌شود و چهارمین اجلاسیه است که هند به عنوان یک عضو کامل SCO در آن شرکت کرده است.

منبع: فارس
برچسب ها: بندر چابهار
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر