تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

واکنش خبرگزاری فارس به لباس تیم ملی بانوان

لباس رسمی اعضای تیم ملی فوتبال بانوان که برای شرکت در مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا عازم تاشکند شده است با واکنش خبرگزاری فارس مواجه شده است. این خبرگزاری این لباس‌ها را مردانه خوانده است!

کد خبر: ۱۰۸۸۷۰
۱۴:۵۷ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

خبرگزاری فارس به لباس تیم ملی بانوان

دیدارنیوز - تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان هفته گذشته برای حضور در رقابت‌های گروه G مقدماتی قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ عازم تاشکند ازبکستان شد. این اعزام که با هیاهوی زیادی از سوی فدراسیون فوتبال همراه شد که کارشناسان آن را غیرواقعی و صرفا تبلیغی می‌دانستند، اما با حواشی مواجه شد که انتقاد گسترده‌ای را در پی داشته است.

براساس تصاویر، لباس رسمی اعزام این تیم، کت و شلواری برخلاف عرف فرهنگی و اجتماعی کشور بوده است. تیم‌های ملی کشورمان در رشته‌های مختلف، همواره با لباس‌هایی با قواعد مشخص در رویداد‌های بین الملل و برون مرزی شرکت کرده اند که تشکیل یافته از یک عرف و ادب ملی و دینی بوده، اما فدراسیون فوتبال به یک باره مبادرت به تهیه کت و شلوار‌هایی کرده که بیشتر مردانه بوده تا جهت لباس رسمی بانوان ملی پوش.

این موضوع که در کنار بی توجهی به عرف کشور و آداب اعزام‌های برون مرزی ورزش روی داده، با کج سلیقگی نیز همراه بوده است. این موضوعات موجی از واکنش‌های منفی و انتقادی را در پی داشته که به نظر می‌رسد بایستی فدراسیون فوتبال در جهت اصلاح این اشتباه، اقدامی فوری کند. چنین بی توجهی به عرف و آداب رسمی اعزام‌های برون مرزی ورزش بانوان، موضوعی است که سابقه نداشته و بایستی توسط نهاد‌های مربوطه مورد بررسی نیز قرار گیرد که هم اکنون چه اتفاقی در فوتبال بانوان در حال روی دادن است.

منبع: فارس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر