تیتر امروز

در دیدار نخست وزیر تاجیکستان مطرح شد؛

رییسی: نقشه راه گسترش روابط ایران و تاجیکستان به زودی نهایی می‌شود

رییس‌جمهوری اجرای توافقات ایران و تاجیکستان را نیازمند تلاش جدی مقامات اجرایی دو کشور دانست و گفت: با رییس جمهور تاجیکستان توافق کردیم که نقشه راه گسترش روابط هر چه سریع‌تر نهایی شده و اهداف آن تا سال ۲۰۳۰ عملیاتی شود.

کد خبر: ۱۰۸۸۵۲
۱۳:۳۸ - ۲۷ شهريور ۱۴۰۰

رییسی: نقشه راه گسترش روابط ایران و تاجیکستان به زودی نهایی می‌شود

دیدارنیوز: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،  آیت الله سید ابراهیم رییسی ظهر امروز  در دیدار قاهر رسول زاده نخست وزیر تاجیکستان که در محل اقامت رئیس جمهور انجام شد، به توافقات روسای جمهور دو کشور برای گسترش روابط و افزایش سطح تبادلات تجاری به ۵۰۰ میلیون دلار اشاره کرد و گفت: زمینه‌ها و ظرفیت‌های لازم برای ارتقای سطح مناسبات دو کشور کاملا فراهم است و باید این ظرفیت‌ها را عملیاتی کرد.
رییس جمهوری افزود: توافقات لازم انجام شده و اسناد همکاری خوبی نیز از گذشته بین دو کشور به امضا رسیده که لازمه اجرای آنها تلاش و رایزنی مستمر و منظم مقامات اجرایی ایران و تاجیکستان است.
وی اضافه کرد: با رییس جمهور تاجیکستان توافق کردیم که نقشه راه گسترش روابط هر چه سریع‌تر نهایی شده و اهداف آن تا سال ۲۰۳۰ عملیاتی شود.
قاهر رسول زاده نخست وزیر تاجیکستان هم در این دیدار با تشریح زمینه‌های همکاری و حضور اقتصادی و تجاری ایران در کشورش اظهار داشت: مشتاقانه منتظر حضور جدی فعالان بخش خصوصی ایران در عرصه‌های استخراج و تولید انرژی، گردشگری، خدمات فنی و مهندسی، ساخت نیروگاه و سلامت و درمان تاجیکستان هستیم.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر