تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

قالیباف: سنت مانع خلاقیت و نوآوری است

رییس مجلس شورای اسلامی راهکار رسیدن به خلاقیت و نوآوری را در شکستن حصر زمان و مکان و شناخت دقیق از محیط عنوان کرد و بیان اینکه سنت مانع خلاقیت و نوآوری است گفت: درک درست از روابط متقابل انسان‌ها می‌تواند سبب رسیدن به این هدف شود.

کد خبر: ۱۰۸۶۷۹
۱۵:۱۶ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

قالیباف: سنت مانع خلاقیت و نوآوری است

دیدانیوز: «محمدباقر قالیباف» در مراسم افتتاح مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه که در محل ساختمان شیخ فضل الله برگزار شد، گفت: امروز با دیدن جمع حاضر برای نخستین بار احساس پیری کردم چرا که بیشتر حاضران جوان هستند و از این موضوع خوشحالم.
رییس مجلس شورای اسلامی در این مراسم که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و جمعی از نمایندگان برگزار شد، اظهار کرد: نوآوری و خلاقیت دانش بنیان‌ها نحوه نوع نگاه دیگر به دنیا است با توجه به اینکه دنیا در راه گام برداشتن به سمت سبک زندگی تحولی همراه با علم  و مهارت‌ها است، بدون شک نوآوری و خلاقیت همه ابعاد زندگی افراد را در تحت تأثیر قرار داده است.
وی با بیان اینکه نوآوری و خلاقیت حکمرانی‌ها را در دنیا تغییر داده است، گفت: مدیریت و اداره یک مجموعه مفهوم دیگری پیدا کرده است. سنت‌ها طبق عادت مانع از ایجاد تحولات می‌شود و رابطه بین ذینفعان با عوامل مختلف تاثیر خودش را می‌گذرد.
قالیباف ادامه داد: تا زمانی که این مسائل سنتی هست و نفع افراد مطرح است، خلاقیت و نوآوری مفهوم خودش را دارد.‌ زمانی که این مسائل در سطح قدرت‌ها، حکومت‌ها و در حوزه تولید قدرت و سازماندهی سیاسی و حکمرانی قرار می‌گیرد معنی دیگری پیدا می‌کند.

ادامه دارد ...


منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر