تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

۴میلیون تومان حقوق به پایان ماه کارگران نمی‌رسد!

به گفته‌ی رحمت‌الله پورموسی، فعال حوزه کار، حقوق کارگران مشخص است و حداقل دریافتی یک کارگر متاهل چهار میلیون تومان است که این حقوق شاید به ۱۰ روز اول برج هم نرسد.

کد خبر: ۱۰۸۶۲۵
۱۲:۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

حقوق ناچیز کاگران

دیدارنیوز ـ رحمت‌الله پورموسی، فعال حوزه کار، کارگران را در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن دانست و با بیان اینکه امروز تمام دریافتی کارگران صرف هزینه‌های مسکن و اجاره بها می‌شود، گفت: دخل و خرج خانوار‌های کارگری دیگر باهم نمی‌خواند و برای آنکه هزینه‌های مسکن و اجاره بهای آن‌ها کاهش یابد لازم است وام‌های ودیعه مسکن در اقساط طولانی و سود‌های پایین به آن‌ها تعلق گیرد.

 پورموسی پرداخت وام‌های ودیعه مسکن را در جبران هزینه‌های مسکن و اجاره بهای کارگران اثرگذار دانست و اظهار کرد: یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه، کارگران هستند که با توجه به افزایش هزینه‌های سبد معیشت باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی گفت: در حال حاضر یکی از هزینه‌هایی که خانوار‌های کارگری متحمل می‌شوند مربوط به بخش مسکن است؛ شاید قبلاً دوسوم دریافتی کارگران صرف هزینه‌های مسکن می‌شد، ولی امروز تمام دریافتی آن‌ها بابت مسکن و اجاره بها هزینه می‌شود.

این فعال حوزه کار ادامه داد: بی تردید پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و اختصاص وام‌های ودیعه مسکن می‌تواند در این خصوص مشکل گشا باشد، اما با توجه به آنکه دریافتی کارگران کفاف هزینه زندگی آن‌ها را نمی‌دهد، تاکید داریم که وام‌های ودیعه مسکن برای کارگران با سود‌های بسیار پایین و بازپرداخت طولانی در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: انتظار داریم بسته وام ودیعه مسکن به صورت اقساط بلند مدت با سود کم باشد تا کارگران قدرت استفاده از این وام را داشته باشند.

این فعال حوزه کار کارگران را در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن دانست و گفت: اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به خصوص کارگران باید در اولویت پرداخت وام‌های ودیعه مسکن با بازپرداخت طولانی قرار بگیرند، چون اگر کارگران بخواهند فقط یک قلم اقساط وام مسکن را بپردازند دیگر چیزی تا پایان ماه برایشان باقی نمی‌ماند. امروز هزینه‌ها چندبرابر شده و دخل و خرج کارگران و خانوار‌ها دیگر با هم نمی‌خواند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: حقوق کارگران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر