تیتر امروز

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟
فرجام مذاکرات هسته‌ای در قطر:

برجام؛ ایستگاه بین‌راهی یا مقصد؟

مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام، این‌بار نه در وین که در قطر ادامه می‌یابد، مذاکراتی که اگر برای کشور‌های درگیر در آن چالش است، برای مردم ایران نان، مسکن و معیشت است.
منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!
گزارش دیدار از حال این روز‌های یوزپلنگ متولد شده

منم پیروز پسر فیروز، ساکن تهران!

خوشحالی دوستداران محیط زیست از زنده ماندن یکی از توله‌های "فیروز" و "ایران" او را که قرار بود با نام "پیروز" بشناسیم بیش از پیش در کانون توجه همگان قرار دارد هر چند که هنوز انتخاب این نام مورد...

تراکتور همچنان در آرزوی موفقیت در آسیا

تراکتور که با خرج‌ها سرسام آور مالک متمول خود در آرزوی فتح لیگ قهرمانان آسیا بود، بار دیگر در مرحله حذفی برابر تیم متمول النصر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کد خبر: ۱۰۸۵۷۶
۰۸:۴۹ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

تراکتور

دیدارنیوز - تراکتور تبریز در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر عربستان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در زیر نگاهی داریم به عملکرد آماری تراکتور در شش دوره لیگ قهرمانان آسیا:

تیم تبریزی برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۳ با هدایت تونی اولیویرا در مسابقات قاره‌ای حاضر شد. تراکتور در گروه A با الشباب عربستان، الجیش قطر و الجزیره امارات هم گروه شد. این تیم در نهایت پس از ۶ بازی با ثبت یک برد، یک مساوی و چهار باخت به عنوان تیم چهارم از دور بازی‌ها کنار رفت.

دومین فصل حضور تراکتور در سال ۲۰۱۴ و باز هم با سرمربیگری تونی اولیویرا بود در گروه C العین امارات، الاتحاد عربستان و لخویای قطر هم گروه‌های تراکتور بودند. تیم تبریزی در این دوره نیز پس از انجام ۶ بازی با کسب یک برد، دو مساوی و سه باخت تیم چهارم شد تا از رسیدن به مرحله بعد باز بماند.

فصل ۲۰۱۵ تونی برای سومین سال پیاپی تراکتور را به مسابقات قاره‌ای رساند. الاهلی عربستان، الاهلی امارات و نسف قارشی ازبکستان در کنار تراکتور گروه D را تشکیل دادند. این بار نیز تیم تبریزی نیز با ثبت یک برد، یک مساوی و چهار باخت از ۶ بازی به عنوان تیم چهارم با مسابقات خداحافظی کرد.

فصل ۲۰۱۶ را می‌توان بهترین فصل تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا دانست. این تیم با هدایت امیر قلعه‌نویی در کنار الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان و الجزیره امارات در گروه C قرار گرفت.

تراکتور در بازی اول ۴ بر صفر الجزیره را برد، در بازی دوم این تیم را یک بر صفر شکست داد. در بازی سوم در خانه پاختاکور یک بر صفر شکست خورد اما در بازی چهارم تیم ازبک را ۲ بر صفر برد. در بازی پنجم تراکتور الهلال را ۲ بر صفر شکست داد و در بازی آخر نیز مقابل این تیم سعودی ۲ بر یک شکست خورد.

به این ترتیب تراکتور از ۶ بازی با کسب چهار برد و ۲ شکست، ۱۰ گل زده و ۳ گل خورده به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شد.

در مرحله یک هشتم نهایی النصر امارات حریف تیم تبریزی بود. شاگردان امیر قلعه‌نویی در بازی رفت ۴ بر یک نتیجه را واگذار کردند اما در بازی بعدی در تبریز ۳ بر یک به پیروزی رسیدند تا حذفی دراماتیک از این تورنمنت قاره‌ای را تجربه کنند.

پنجمین حضور تراکتور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مربوط به فصل ۲۰۱۸ بود. این تیم در گروه A در کنار الاهلی عربستان، الجزیره امارات و الغرافه قطر قرار گرفته اما این بار هم با هدایت یک سرمربی خارجی به نام سعلام از ۶ بازی ۲ مساوی و ۴ باخت را به دست آورد تا به عنوان تیم چهارم از گردونه رقابت‌ها حذف شود.

در فصل ۲۰۲۱ تراکتور با سرمربیگری رسول خطیبی ششمین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد. الشارجه امارات، پاختاکور ازبکستنان و نیروی هوایی عراق هم‌گروه‌های تیم تبریزی در گروه B بودند. ۲ برد و ۴ مساوی از ۶ بازی باعث شد تراکتور به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شود.

در مرحله گروهی تراکتور بازی اول را با تساوی ۳ بر ۳ مقابل پاختاکور به پایان رساند، در بازی دوم به تساوی بدون گل مقابل الشارجه امارات رضایت داد. بازی سوم را نیز با همین نتیجه مقابل نیروی هوایی تمام کرد. تراکتور در بازی چهارم تیم عراقی را یک بر صفر شکست داد. در بازی پنجم تساوی بدون گل مقابل پاختاکور را به ثبت رساند و در بازی ششم نیز ۲ بر صفر الشارجه امارات را شکست داد.

این تیم با ترکیبی کاملاً متفاوت و با سرمربیگری فیروز کریمی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل النصر عربستان شکست خورد تا همچنان مرحله یک هشتم نهایی آخرین پله آسیایی این تیم باشد و رکورد امیر قلعه‌نویی در تاریخ آسیایی تراکتور دست  نخورده بماند.

برچسب ها: تراکتورسازی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی