تیتر امروز

پایان کاپیتانان!
شباهت‌ها و تفاوت‌های وریا و سید جلال

پایان کاپیتانان!

با توجه به اتفاقات اخیر در پیرامون دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، به نظر می‌آید در بیست و دومین دوره لیگ برتر کاپیتان‌های قرمز و آبی یعنی سید جلال حسینی و وریا غفوری را نخواهیم دید.
باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند
لحظه به لحظه با مذاکرات هسته‌ای در دوحه

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند

باقری کنی و رابرت مالی وارد قطر شدند و دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب وارد فاز عملیاتی تازه‌ای خواهد شد. دیدارنیوز به صورت برخط، مذاکرات مذکور را گزارش می‌کند.
پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.

تراکتور همچنان در آرزوی موفقیت در آسیا

تراکتور که با خرج‌ها سرسام آور مالک متمول خود در آرزوی فتح لیگ قهرمانان آسیا بود، بار دیگر در مرحله حذفی برابر تیم متمول النصر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کد خبر: ۱۰۸۵۷۶
۰۸:۴۹ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

تراکتور

دیدارنیوز - تراکتور تبریز در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر عربستان با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در زیر نگاهی داریم به عملکرد آماری تراکتور در شش دوره لیگ قهرمانان آسیا:

تیم تبریزی برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۳ با هدایت تونی اولیویرا در مسابقات قاره‌ای حاضر شد. تراکتور در گروه A با الشباب عربستان، الجیش قطر و الجزیره امارات هم گروه شد. این تیم در نهایت پس از ۶ بازی با ثبت یک برد، یک مساوی و چهار باخت به عنوان تیم چهارم از دور بازی‌ها کنار رفت.

دومین فصل حضور تراکتور در سال ۲۰۱۴ و باز هم با سرمربیگری تونی اولیویرا بود در گروه C العین امارات، الاتحاد عربستان و لخویای قطر هم گروه‌های تراکتور بودند. تیم تبریزی در این دوره نیز پس از انجام ۶ بازی با کسب یک برد، دو مساوی و سه باخت تیم چهارم شد تا از رسیدن به مرحله بعد باز بماند.

فصل ۲۰۱۵ تونی برای سومین سال پیاپی تراکتور را به مسابقات قاره‌ای رساند. الاهلی عربستان، الاهلی امارات و نسف قارشی ازبکستان در کنار تراکتور گروه D را تشکیل دادند. این بار نیز تیم تبریزی نیز با ثبت یک برد، یک مساوی و چهار باخت از ۶ بازی به عنوان تیم چهارم با مسابقات خداحافظی کرد.

فصل ۲۰۱۶ را می‌توان بهترین فصل تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا دانست. این تیم با هدایت امیر قلعه‌نویی در کنار الهلال عربستان، پاختاکور ازبکستان و الجزیره امارات در گروه C قرار گرفت.

تراکتور در بازی اول ۴ بر صفر الجزیره را برد، در بازی دوم این تیم را یک بر صفر شکست داد. در بازی سوم در خانه پاختاکور یک بر صفر شکست خورد اما در بازی چهارم تیم ازبک را ۲ بر صفر برد. در بازی پنجم تراکتور الهلال را ۲ بر صفر شکست داد و در بازی آخر نیز مقابل این تیم سعودی ۲ بر یک شکست خورد.

به این ترتیب تراکتور از ۶ بازی با کسب چهار برد و ۲ شکست، ۱۰ گل زده و ۳ گل خورده به عنوان تیم اول راهی مرحله بعد شد.

در مرحله یک هشتم نهایی النصر امارات حریف تیم تبریزی بود. شاگردان امیر قلعه‌نویی در بازی رفت ۴ بر یک نتیجه را واگذار کردند اما در بازی بعدی در تبریز ۳ بر یک به پیروزی رسیدند تا حذفی دراماتیک از این تورنمنت قاره‌ای را تجربه کنند.

پنجمین حضور تراکتور در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا مربوط به فصل ۲۰۱۸ بود. این تیم در گروه A در کنار الاهلی عربستان، الجزیره امارات و الغرافه قطر قرار گرفته اما این بار هم با هدایت یک سرمربی خارجی به نام سعلام از ۶ بازی ۲ مساوی و ۴ باخت را به دست آورد تا به عنوان تیم چهارم از گردونه رقابت‌ها حذف شود.

در فصل ۲۰۲۱ تراکتور با سرمربیگری رسول خطیبی ششمین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد. الشارجه امارات، پاختاکور ازبکستنان و نیروی هوایی عراق هم‌گروه‌های تیم تبریزی در گروه B بودند. ۲ برد و ۴ مساوی از ۶ بازی باعث شد تراکتور به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شود.

در مرحله گروهی تراکتور بازی اول را با تساوی ۳ بر ۳ مقابل پاختاکور به پایان رساند، در بازی دوم به تساوی بدون گل مقابل الشارجه امارات رضایت داد. بازی سوم را نیز با همین نتیجه مقابل نیروی هوایی تمام کرد. تراکتور در بازی چهارم تیم عراقی را یک بر صفر شکست داد. در بازی پنجم تساوی بدون گل مقابل پاختاکور را به ثبت رساند و در بازی ششم نیز ۲ بر صفر الشارجه امارات را شکست داد.

این تیم با ترکیبی کاملاً متفاوت و با سرمربیگری فیروز کریمی در مرحله یک هشتم نهایی مقابل النصر عربستان شکست خورد تا همچنان مرحله یک هشتم نهایی آخرین پله آسیایی این تیم باشد و رکورد امیر قلعه‌نویی در تاریخ آسیایی تراکتور دست  نخورده بماند.

برچسب ها: تراکتورسازی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی