تیتر امروز

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است
«دیپلمات»؛ برنامه دوازدهم

علی سقائیان: ظهور قدرت‌های جدید را شاهدیم / ظریف یک مذاکره کننده حرفه‌ای است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. علی سقائیان، سفیر سابق ایران در تانزانیا، ارمنستان و برزیل میهمان دوازدهمین برنامه دیپلمات...

سرقت مسلحانه از اتباع افغانستانی

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان مسلح که به شیوه مسافرکشی از تبعه‌های افغانستانی زورگیری می‌کردند، خبر داد.

کد خبر: ۱۰۸۵۲۲
۱۴:۵۲ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

سرقت مسلحلحانه از اتباع افغان

دیدارنیوز ـ سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران گفت: چندی قبل پرونده‌ای مبنی بر سرقت مسلحانه از سوی یک باند مسافرکش نما به اداره یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد و اکیپی از کارآگاهان برای تحقیقات وارد عمل شدند.

وی افزود: کارآگاهان در ابتدا، شاکی پرونده را که جوانی اهل کشور افغانستان است را مورد تحقیق قرار دادند که مرد جوان به ماموران گفت: ساعت ۲۰ بود که در میدان آزادی به مقصد صادقیه سوار بر یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ای که به غیر از راننده ۲ مسافر مرد دیگر سوار بر آن بودند، شدم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران ابراز داشت، شاکی ادامه داد: خودرو به سمت مقصد در حال حرکت بود که ناگهان راننده خودرو تغییر مسیر داد و همزمان ۲ مرد دیگر که در نقش مسافر بودند با وسیله‌ای که شبیه به اسلحه کلت کمری بود مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند و پس از سرقت گوشی موبایل، پول نقد و کارت‌های عابربانک دوباره مرا هدف ضرب و شتم قرار دادند که در ادامه با تهدیدهایشان رمز کارت‌های بانکی ام را گرفتند با کارت هایم مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از مغازه‌های مختلف خرید کردند و در ادامه مرا در میدان فتح از خودرو به بیرون پرت کرده و پا به فرار گذاشتند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان با توجه به حساسیت موضوع در تحقیقات میدانی به مسیر حرکت خودروی سارقان رفته و دوربین‌های مداربسته را مورد بازبینی قرار دادند و درنهایت یکی از سارقان که سپهر نام دارد هدف شناسایی قرار گرفت و شاکی پرونده وقتی تصویربه دست آمده از دوربین‌های مداربسته را مشاهده کرد با اطمینان سپهر را یکی از سارقان خشن و مسلح معرفی کرد.

سرهنگ جان نثاری تصریح کرد: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران در ادامه تحقیقات با شناسایی منصور موفق به شناسایی ۲ همدست دیگر او که بهزاد و فریدون نام دارند شدند و در تحقیقات مشخص شد که متهمان دارای سابقه زورگیری به شیوه مسافرکشی هستند و لذا هماهنگی‌ها با مقام قضایی برای دستگیری هر ۳ سارق سابقه دار صورت گرفت.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی تهران پس از هماهنگی‌های قضائی در ۲ عملیات همزمان و منسجم سارقان در منطقه جنوب تهران که در حال استراحت بودند دستگیر شدند.

کارآگاه نثاری در پایان گفت: متهمان پس از دستگیری با توجه به مدارک پلیسی به سرقت هایشان به این شیوه و شگرد از تبعه‌های افغانستان اعتراف کردند و مشخص شد اعضای این باند ۴ سرقت مشابه دیگر را در پایتخت انجام داده اند، مجرمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی است.

منبع: جامعه 24
برچسب ها: حوادث
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر