تیتر امروز

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!
از چشم جهان (۱۴)

ایران و طالبان؛ دردسری که می‌تواند بزرگ باشد!

در چهاردهمین شماره ستون از چشم جهان حمیدرضا بابایی مقاله‌ای از فارین پلیسی را ترجمه کرده است که دردسرهای احتمالی طالبان برای ایران می‌پردازد. دردسرهایی که ممکن است بزرگ باشد!
سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۸) + فایل صوتی

سفر اردوغان به نیویورک؛ ترکیه و آمریکا در لبه بحران

هجدهمین شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به سفر هفته آینده اردوغان به نیویورک و مواجه او با جو بایدن اختصاص دارد. رئیس جمهوری که به قدرت رسیدنش یک بدشانسی محض برای اردوغان بود!
داستان پر پیچ و خم طلاق توافقی در ایران

داستان پر پیچ و خم طلاق توافقی در ایران

طلاق اتفاق خوشایندی نیست اما یک واقعیت در جامعه امروز ماست. مطلب زیر به شرایط و مراحل طلاق توافقی بر اساس قوانین ایران و مسائلی مانند مهریه، نفقه و حضانت فرزندان در طلاق توافقی پرداخته است.

آغاز سال تحصیلی با شاد و اینترنت رایگان

علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در برخی مناطق کم جمعیت و دوردست آموزش‌ها به صورت حضوری ارائه گردد، اما حدود ۷۰ درصد از دانش آموزان مهر را با شاد آغاز خواهند کرد.

کد خبر: ۱۰۸۵۱۲
۱۴:۲۳ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

آغاز سال تحصیلی با شاد

دیدارنیوز ـ به نقل از گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز علیرضا کاظمی، در حاشیه بازدید از شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)، اظهار کرد: از همراه اول به خاطر همکاری با آموزش و پرورش در استمرا آموزش‌ها در دوران کرونا و تولید یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌ها در دوسال اخیر تشکر می‌کنم.

وی از آغاز سال تحصیلی با شاد خبر داد و افزود: هر چند ممکن است مناطق کم جمعیت و دوردست تحت پوشش آموزش‌های مجازی نباشند، و آموزش‌ها به صورت حضوری ارائه گردد، اما حدود ۷۰درصد از دانش آموزان مهر را با شاد آغاز خواهند کرد.

کاظمی هدف از بازدیدش را تجلیل از دست اندرکاران همراه اول در بخش پشتیبانی شاد عنوان و اعلام کرد: از تلاش‌های شبانه روزی همراه اول برای راه اندازی پلتفرم جدید شاد، تقدیر می‌کنم، نسخه جدید شاد که دارای ظرفیت‌های متفاوتی است به زودی رونمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌هایی که با هدف دسترسی دانش آموزان به فضای امن اطلاعات در فضای مجازی، طراحی شده، بسیار قابل توجه و درخورتقدیر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، گفت: در نسخه جدید شاد ظرفیت‌های بسیار خوبی برای استفاده معلمان و دانش آموزان ایجاد شده است تا تجارب ارزنده معلمان سراسر کشور در دسترس قرار گیرد و معلمان مجرب نیز توانمندی‌های خود را به جامعه عرضه کنند.

وی خاطرنشان کرد: فراهم کردن امکان دسترسی دانش آموزان به آموزش‌های برتر و با کیفیت، رویکردی است که در توسعه عدالت آموزشی به ما کمک می‌کند.

کاظمی گفت: خیلی خوشحالیم که امروز، دانش آموزان ما درمحروم‌ترین استان‌ها نیز از این آموزش‌های برتر و با کیفیت برخوردار هستند و به بهترین تدریس ها، دسترسی دارند و این مسیری است برای دستیابی به نصیب آموزشی برابر که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تاکید کردند.

وی افزود: تلاش داریم با تهیه تبلت و دیگر ابزار مناسب، هم ضریب نفوذ بهره برداری دانش آموزان را در شبکه شاد توسعه بدهیم و هم با ایجاد زیرساخت‌های فناورانه در اقصی نقاط کشور، اقداماتی توسعه‌ای انجام دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: ممکن است برخی از مناطق کشور تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات نباشد، در این راستا جلسه‌ای با وزیر ارتباطات و فناوری داشتیم و موضوع شاد نیز همین امروز به عنوان اولین موضوع در دستور جلسه شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.

وی اضافه کرد: از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، که علیرغم فشار‌ها و محدودیت تلاش کردند تا امسال نیز همانند سال قبل اینترنت رایگان را برای استفاده از شاد در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار گیرد، تقدیر و تشکر می‌کنم.

کاظمی افزود: برگشت به شرایط قبل از کرونا متصور نیست، لذا در صورت بازگشایی تمام مدارس، این شبکه به عنوان شبکه دانش آموزی جزو ارکان نظام تعلیم و تربیت بوده و به عنوان بخشی از فعالیت‌های آموزشی، ممکن است به یکی از سه حالت؛ مکملی، مقومی و یا اصلی برای دانش اموزان ارائه شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر