تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

لزوم اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

ناصر چمنی، فعال حوزه کار اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان را خواستار شد و با تاکید بر ارائه خدمات درمانی رایگان به کارگران، گفت: اگر تامین اجتماعی خدمات درمانی خوبی ارائه بدهد کارگران دیگر به بیمارستان خصوصی مراجعه نمی‌کنند.

کد خبر: ۱۰۸۳۴۲
۱۲:۵۵ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۰

 همسان سازی حقوق بازنشستگان

دیدارنیوز ـ ناصر چمنی، فعال حوزه کار با تاکید به لزوم بهره‌مندی کارگران از خدمات درمانی رایگان تامین اجتماعی اظهار کرد:بحث درمان رایگان از جمله مواردی است که انتظار داریم مدیرعامل جدید سازمان به آن توجه کند. در قانون اساسی و همچنین قانون تامین اجتماعی بحث درمان رایگان مورد اشاره قرار گرفته است و طبعا برای کسانی که دارای سی سال سابقه کار هستند این خدمات باید رایگان‌تر باشد.

وی ایجاد فضا‌های درمانی برای بهره مندی هرچه بیشتر جامعه کارگری را خواستار شد و گفت: وقتی سازمان تامین اجتماعی خدمات درمانی خوبی ارائه بدهد افراد دیگر به بیمارستان خصوصی مراجعه نمی‌کنند؛ با این پول‌هایی که کارگران و بازنشستگان بابت بیمه تکمیلی می‌پردازند حق دارند انتظار ارائه خدمات بهتر را داشته باشند.

چمنی ادامه داد: متاسفانه در برخی مطب‌ها از کارگران ویزیت‌های بالایی می‌گیرند و بعضا آن‌ها را مجبور به پرداخت پول نقد می‌کنند، چون با کشیدن کارت بانکی دیگر نمی‌توانند مبلغ اضافه دریافت کنند و می‌بینیم در این شرایط سخت که برخی پزشکان جان خود را از دست می‌دهند عده‌ای هم سوء استفاده می‌کنند.

این فعال کارگری در ادامه به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: این مسأله باید یکبار برای همیشه مدیریت و قانونمند شود. لازم است یک ردیف اعتباری ویژه از خزانه دولتی مثل بازنشستگان کشوری و لشگری به این منظور اختصاص یابد.

چمنی گفت: با همه مزایایی که طرح همسان سازی داشت بزرگترین ایرادش این بود که از محل مطالبات سازمان و بدهی‌های دولت به آن تهاتر شد و دولت بخشی از بدهی خود را به تامین اجتماعی داد و حدود ۳۶ هزار میلیارد تومان بابت همسان سازی پرداخت کرد.

وی با بیان اینکه این بدهی‌ها زیاد دوام نمی‌آورد، اظهار کرد: با چنین سیاستی سازمان تامین اجتماعی در صدساله آینده نمی‌تواند سرپا باشد لذا از مدیرعامل جدید سازمان می‌خواهیم موضوع بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی را پیگیر باشد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر