تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.

هدیه مجلس به فرهنگیان در آستانه سال تحصیلی جدید چیست؟

عضو هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه تصویب لایحه رتبه بندی معلمان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم است، گفت: در نشست با رئیس مجلس این لایحه برای متناسب سازی با لایحه بودجه ۱۴۰۰ مشمول تغییراتی شد.

کد خبر: ۱۰۸۲۶۶
۱۶:۳۲ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

هدیه مجلس به فرهنگیان

دیدارنیوز ـ «علی کریمی فیروزجائی» در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور «محمد باقر قالیباف» و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه مجلس با هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، عنوان کرد: این جلسه به موضوع بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان اختصاص داشت که اواخر کار دولت قبل به مجلس یازدهم ارسال و پس از تصویب آن با رأی اکثریت قریب به اتفاق مجلس، کمیسیون آموزش نیز در شور دوم با اعمال تغییراتی آن را مصوب کرد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اراده مجلس بر اجرایی کردن رتبه‌بندی معلمان در اسرع وقت است تا این لایحه مشول مرور زمان نشود، افزود: مقرر شد کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری نسبت به مصوبه پیشین خود بازنگری کند و مصوبه‌ای متناسب با لایحه بودجه ۱۴۰۰ به صحن علنی مجلس ارائه نماید.

دبیرکل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با بیان اینکه یکی از راهکار‌های متناسب‌سازی رتبه‌بندی با بودجه ۱۴۰۰ «زمان اعمال» رتبه‌بندی برای معلمان است، افزود: یکی از پیشنهاداتی که در این نشست مورد تاکید اعضا قرار گرفت این بود که زمان اعمال رتبه‌بندی برای معلمان از ابتدای سال ۱۴۰۰ به ابتدای شهریورماه ۱۴۰۰ تغییر کند.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد: این تاریخ به این دلیل انتخاب شد که حتی معلمانی که امسال نیز در اول مهرماه بازنشسته می‌شوند، مشمول رتبه‌بندی شده و از مزایای آن بهره‌مند شوند و برای سال‌های آینده نیز رتبه‌بندی در احکام دائمی معلمان لحاظ می‌شود.

وی اضافه کرد: با این تصمیم دولت می‌‎تواند در لوایح بودجه سالیان آتی نیز ارقام مورد نظر برای رتبه‌بندی را پیش‌بینی کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: درحال‌حاضر نگاه‌ها فقط معطوف به منفعت مالی رتبه‌بندی است در حالیکه این قانون مهم، طرحی برای پویایی نظام تعلیم و تربیت و ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش در کشور است.

وی با بیان اینکه تصویب رتبه‌بندی، معلمان را در یک رده و تراز جدیدی قرار می‌دهد در حالیکه طبق قوانین فعلی معلمان همتراز سایر کارمندان دولت هستند، اضافه کرد: به این ترتیب تمام دغدغه یک معلم فقط مسائل آموزشی خواهد بود همانطور که برای استادان دانشگاه نیز بر اساس آیین نامه ارتقا، شرایط جداگانه‌ای تعریف شده است.

عضو هیأت مجلس از بررسی خارج از نوبت لایحه رتبه‌بندی پس از اعمال اصلاحات در کمیسیون آموزش خبر داد و گفت: تلاش ما این است که مجلس یازدهم در ابتدای شروع سال تحصیلی با تصویب رتبه‌بندی در صحن علنی، هدیه‌ای ماندگار به معلمان تقدیم نماید.

منبع: ایلنا
برچسب ها: حقوق معلمان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر