تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...

نماینده مردم ورزقان علیه زنوزی: اگر نمی‌توانی تیمداری کنی تیم را تحویل بده

الله وردی دهقانی نماینده مردم ورزقان در مجلس، به بیانیه امروز باشگاه تراکتور واکنش نشان داد و مدعی شد مالک تراکتور به جای آن که به نمایندگان مجلس اهانت کند، باید منت آن‌ها را هم بکشد تا به تراکتور کمک کنند

کد خبر: ۱۰۸۲۵۲
۱۵:۳۷ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

نماینده مردم ورزقان علیه زنوزی: اگر نمی‌توانی تیمداری کنی تیم را تحویل بده

دیدارنیوز - الله وردی دهقانی نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث مالکیت باشگاه تراکتور به تسنیم گفت:وزنوزی صحبت‌هایی را علیه من انجام داده و به من و مردم ورزقان توهین کرده است. در صحبت‌های قبلی‌ام قصد توهین و دخالت نداشتم و با توجه به قانون نظارتی و اصل ۸۴ قانون اساسی می‌توانم به همه کار‌ها وارد شوم. قصدم کمک به باشگاه تراکتور و زنوزی بود، هرچند او ناراحت شود.

دهقانی ادامه داد: زنوزی به خارج از کشور رفته و از آنجا یک مجموعه را مدیریت می‌کند که این مناسب نیست. نگاه او اقتصادی است و با همان نگاه تلاشش این است که تیم را بفروشد و یک درآمد هنگفت از این زمینه داشته باشد. ما گفتیم ورزقان این پتانسیل را دارد که به کمک نظام و باشگاه تراکتور بیاید. این را من به عنوان نماینده مردم اعلام نکنم چه کسی اعلام کند؟ هدف ما فقط خیرخواهی بود.

این نماینده گفت:  تراکتور تنها یک تیم نیست، بلکه یک پدیده اجتماعی، سیاسی، ورزشی و فرهنگی است. به نظر من از ابتدا واگذاری تراکتور به یک شخص خطا بود. همه اذعان دارند که مدیریت زنوزی در تراکتور ناموفق بوده و خودش نیز این اذعان داشته است. زنوزی خودش بگوید به چه دلیلی در خارج از کشور است و نمی‌تواند به ایران بیاید. گفتیم می‌خواهیم به تراکتور کمک کنیم، حالا اگر بخواهند کمک می‌کنیم، اگر هم نخواهند کاری نخواهیم کرد.

دهقانی با طرح یک ادعا گفت: با توجه به شواهد، زنوزی نمی‌تواند تیم را مدیریت کند. سه سال پیش یک بازیکن را جذب کردند و بابت آن ارز دولتی گرفتند،  این ارز را کجا بردند و چرا پول بازیکنان را  ندادند؟

دهقانی در واکنش به این سوال که آیا مطمئن است برای پرداخت پول بازیکن ارز دولتی گرفته شده که چنین ادعایی می‌کند، گفت: به من اینطور گفتند، اما اگر ارز دولتی هم نگرفته باشند باید بگویند چرا پول یک بازیکن را ندادند تا شکایت کند و پنجره نقل و انتقالات بسته شود؟ خودشان می‌دانند که این پول را عمداً پرداخت نکردند تا شکایت کند و بعد توجیه داشته باشند که چرا بازیکن جدید نمی‌گیرند.  الان هم کسی بگوید چرا بازیکنی جذب نمی‌شود، می‌گویند پنجره بسته است. چرا از اول اجازه دادید که بازیکن شکایت کند؟ الان هم می‌توانند پول را پرداخت کنند و به راحتی پنجره باز شود. بر همین اساس می‌گوییم آقای زنوزی! این بار سنگینی بر دوش شماست و می‌خواهیم کمک کنیم تا این بار از دوش شما برداشته شود.  

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود  آقای زنوزی! اگر دلت برای مردم، هواداران تراکتور و کشور می‌سوزد اجازه نده این تیم حاشیه‌ساز شود.  اگر حاشیه‌ای ایجاد شود هزینه‌اش بیشتر از پول‌هایی است که باید خرج تیم شود. این یک مسئله ملی است.

دهقانی در واکنش به این موضوع که آیا شرکت ملی مس علاقه‌ای به خرید باشگاه تراکتور دارد یا خیر؟ گفت:  بحث تراکتور با تیمداری در رشته‌های دیگر فرق دارد. شرکت مس را مجاب می‌کنیم که این باشگاه را خریداری کند.  مس سالانه ۷۰۰ -۸۰۰ میلیارد در بخش ورزش هزینه می‌کند، شهرستان ورزقان بیش از نیمی از مس کشور را دارد، به همین دلیل از شرکت مس درخواست و این شرکت را ملزم می‌کنیم که برای باشگاه هزینه کند. چه جایی بهتر از تراکتور؛ این باشگاه یک مجموعه آماده و مستعد است و مصمم هستیم هر موقع باشگاه آماده بود به این تیم کمک کنیم.

دهقانی گفت: گفتیم اگر نمی‌توانید کار کنید باشگاه را واگذار کنید. وقتی نمی‌توانند باید منت ما را هم بکشند، نه اینکه به ما توهین کنند. وقتی شما مشکل اقتصادی دارید و نمی‌توانید به کشور بیایید،  نمی‌توانید تیمداری هم کنید. در نهایت اگر مشکلی ایجاد شود مسئولان کشور مالکیت را از شما سلب خواهند کرد. من حرف آخر را اول زدم، اما آقایان ناراحت شدند.  شاید زنوزی انتظار دارد کسی پولش را در جیب او بریزد. او گفته یک نفر بیاید تیم را بخرد، اما چه چیزی را باید بخرند؟ مردم و هواداران را؟!

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از نزدیکان زنوزی به من زنگ زد و گفت باشگاه استقلال و پرسپولیس ۳ هزار میلیارد ارزش‌گذاری شده‌اند، ما هم باشگاه را هزار میلیارد به مس می‌فروشیم.  چرا باید اصلاً شرکت مس بیاید و بابت خرید باشگاه پول بدهد؟ زنوزی هدف اقتصادی خودش را دارد و وقتی ما اسم مس را مطرح کردیم فکر کرد باید کشور به او باج دهد، اما اینطور نیست. ما‌ می‌گوییم شما از این امانت استفاده کردید و حالا این کشور اجازه نمی‌دهد هر کاری دلت می‌خواهد انجام دهید. ما هم نماینده هستیم و قطعا از بُعد قانونی و نظارتی وارد خواهیم شد و کمک‌های لازم را انجام می‌دهیم.

دهقانی عنوان کرد: اگر کسی در کشور خریدار تراکتور است ما دستش را‌ می‌بوسیم، حتی اگر مفت بیاید و برای باشگاه هزینه کند. تا الان که کسی این ادعا را نکرده، ولی من با وجود همه صحبت‌ها اعلام کردم که می‌توانیم شرکت مس را برای کمک به باشگاه بیاوریم. این هم به خاطر مراجعات مکرر مردم بود. به هرحال مالکیت باشگاه تراکتور دست یک شخص است و باید او این باشگاه را واگذار کند. آقای زنوزی! تیم را در حد تراکتور و شأن هوادارانش مدیریت کنید، ولی اگر نمی‌توانید با احساسات هواداران بازی نکنید. ما هم چنین اجازه‌ای نخواهیم داد. حرف اول و آخر ماه هم این بوده است.

منبع: طرفداری
برچسب ها: تراکتورسازی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر