تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.

۳/۶ میلیون دلار برای انیمیشن مرد عنکبوتی

«فانتزی شگفت‌انگیز شماره ۱۵» نخستین حضور مرد عنکبوتی در دنیای کمیک، سوپرمن را که تصور می‌شد تاکنون با بالاترین قیمت به‌فروش رفته، پشت‌سر گذاشت.

کد خبر: ۱۰۸۲۴۴
۱۵:۲۴ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

فروش بالای انیمیشن مرد عنکبوتی

دیدارنیوز ـ نیویورک تایمز نوشت، شاید سوپرمن از قدرتی فوق بشری و بینایی اشعه‌ایکس برخوردار باشد؛ اما مرد عنکبوتی، او را از میان برداشت. نسخه‌ای از نخستین حضور قهرمان کمپانی مارول کامیکس در حراجی هریتِیج به قیمت ۳.۶ میلیون دلار به فروش رسید.

این کتاب کمیک، «فانتزی شگفت‌انگیز شماره ۱۵» که هنگام انتشار در سال ۱۹۶۲ قیمتی برابر با ۱۲ سنت داشت، با این فروش سوپرمن را که پیش از این تصور می‌شد بالاترین قیمت فروش یک کتاب کمیک را داشته، پشت سر گذاشت.

در اوایل سال‌جاری، نسخه‌ای از «کمیک‌های اکشن شماره یک» مربوط به سال ۱۹۳۸ به‌طور خصوصی به قیمت ۳.۲۵ میلیون دلار فروخته شد. «فانتزی شگفت‌انگیز شماره ۱۵» نوشته استن لی، با تصویرسازی استیو دیتکو، در داستانی ۱۰ صفحه‌ای پیتر پارکر را به دنیا معرفی کرد و به چنان محبوبیتی رسید که بعد از آن، مجموعه کمیک مخصوص به‌خود را صاحب شد.

در این داستان، پیتر بعد از تجربه یک تراژدی شخصی که به او می‌آموزد «قدرتِ زیاد، مسئولیت زیادی به همراه می‌آورد» از فردی خودخواه به فردی ازخودگذشته تکامل پیدا می‌کند.

حراجی هریتیج در این‌باره گفت: نسخه «فانتزی شگفت‌انگیز شماره ۱۵» که به فروش گذاشته شد، کاملا نو بود و یکی از تنها ۴ نسخه‌ای است که اکنون وجود دارد.

لان آلن، نایب‌رئیس این حراجی گفت: «چه کتابی بهتر از محبوب‌ترین شخصیت کمپانی مارول برای شکستن رکورد وجود دارد؟» مرد آهنی نیز به‌زودی در حراج دیگری به فروش خواهد رفت.

منبع: همشهری
برچسب ها: انیمیشن
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر