تیتر امروز

نقش تردید در واقعه عاشورا

نقش تردید در واقعه عاشورا

قیام توابین در کوفه و قیام مردم مدینه "حره" نمونه‌های روشنی از حرکت اعتراضی بی موقع مردمی است که به هنگام وجوب حمایت از امام حسین؛ سکوت کردند و در نهایت با بی تدبیری جان خود را از دست دادند!
یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

ورزشگاه جدید رئال مادرید بعد از ۵۶۰ روز افتتاح شد

رئال‌مادرید بعد از ۵۶۰ روز به سانتیاگو برنابئو برمی‌گردد، اما پروژه نوسازی این ورزشگاه تا چند ماه دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

کد خبر: ۱۰۸۲۱۰
۱۳:۴۵ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

ورزشگاه جدید رئال مادرید بعد از ۵۶۰ روز افتتاح شد

دیدارنیوز - یکم مارس ۲۰۲۰ آخرین روزی بود که رئال‌مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئویی که آن زمان مملو از تماشاگر بود به میدان رفت. نبرد ال‌کلاسیکو مقابل بارسلونا که با گل‌های وینیسیوس و ماریانو آن را ۲ بر صفر بردند.

حالا یک سال و نیم (دقیقاً ۵۶۰ روز) از آن روز گذشته و رئالی‌ها آماده هستند تا دوباره به سانتیاگو برنابئویی برگردند که شکل و شمایل جدیدی پیدا کرده است. شاگردان کارلو آنچلوتی امشب در حالی در برنابئو مقابل سلتاویگو قرار خواهند گرفت که هنوز هم عملیات بازسازی ورزشگاه ادامه دارد و کامل نشده. قرار است بعد از کامل شدن پروژه، سانتیاگو برنابئو تبدیل به یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌های جهان شود.

هفته گذشته شاهد سرعت بخشیدن به برخی از بخش‌های پروژه بودیم تا برنابئو برای بازی این هفته آماده شود و تیم بتواند مقابل ۲۵ هزار هوادار از مهمان خودش پذیرایی کند.

یک پروژه بزرگ

برخی از مزایای ورزشگاه جدید هستند که فعلاً هواداران نمی‌توانند آن‌ها را ببینند، مثل سقف و زمین جمع‌شونده. با این حال فعلاً سقف قدیمی برچیده شده و برج‌های B و C هم خراب شده‌اند تا برای آن‌ها جایگزین در نظر گرفته شود.
این یک پروژه بسیار بزرگ بود، چرا که بیش از ۲۰۰۰ تن تیر و بَست در موقعیت خودشان قرار گرفته‌اند. وزن فولادی که برای سانتیاگو برنابئوی جدید در نظر گرفته شده با وزن برج ایفل برابری می‌کند. همچنین به وزن بیرونی ورزشگاه به ۳۳۱۷۰ تن اضافه شده که معادل وزن یک هواپیمای ایرباس ۳۸۰ است.

دسترسی

مسئولان و تیم‌ها می‌توانند از طریق گیت‌های شماره‌های ۵۷ و ۵۹ به ورزشگاه دسترسی داشته باشند. در حالی که اتوبوس تیم‌ها از گیت‌های شماره‌های ۶۳ و ۵۵ استفاده خواهند کرد. ورود هواداران به ورزشگاه هم از طریق گیت‌هایی که باشگاه انتخاب می‌کند، انجام می‌پذیرد. اگرچه در نزدیکی ورودی‌ها همچنان کارگران مشغول کارند، ولی ایمنی تضمین شده است.

چمن جدید

خامه روی کیک سانتیاگو برنابئوی جدید، زمین جدید این ورزشگاه است که توسط شرکت «تاپیس ورده» تهیه شده، شرکتی که چمن بسیاری از ورزشگاه‌های تیم‌های مطرح قاره اروپا را هم تهیه می‌کند. اصل چمن این ورزشگاه هم توسط شرکت فرانسوی «گرس نچرال» نصب شده که البته تا وقتی ورزشگاه به طور کامل بازگشایی نشده، مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

پیش‌بینی شده پروژه ورزشگاه جدید سانتیاگو برنابئو تا انتهای این فصل به پایان برسد و برخی از موارد مثل همین زمین چمن از ابتدای فصل بعد به بهره‌برداری برسد.

برچسب ها: رئال مادرید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر