تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!
سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...
نتایج یک تحقیق

مرگ ۱۱ برابری واکسن‌نزده‌های کرونا نسبت به مبتلایان واکسینه شده

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر از افرادی که کاملاً در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند جان خود را از دست می‌دهند.

کد خبر: ۱۰۸۱۴۲
۰۹:۵۶ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

مرگ ۱۱ برابری واکسن‌نزده‌ها

دیدارنیوز ـ به نقل از نیویورک تایمز، براساس نتایج یک پژوهش جدید در آمریکا، افراد واکسینه نشده ۱۱ برابر بیشتر از افرادی که کاملاً در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند جان خود را از دست می‌دهند. این یافته بیش از پیش نشان می‌دهد که واکسیناسیون مصونیت خوبی حتی در برابر نوع دلتا ایجاد می‌کند.

با توجه داده‌های به دست آمده از یک مطالعه بزرگ و جدید که طی آن شرایط ابتلا، بستری و فوت ۶۰۰ هزار نفر از ۴ آوریل تا ۱۷ ژوئیه (۱۵ فروردین تا ۲۶ تیر) در ۱۳ ایالت بررسی شده، محققان به این نتیجه رسیدند که آمریکایی‌های واکسینه نشده بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس و بستری شدن در اثر ابتلا به آن هستند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا می‌گوید افرادی که واکسینه نشده‌اند ۴.۵ برابر بیشتر احتمال دارد نیاز به مراجعه به بیمارستان پیدا کنند، ۱۰ برابر بیشتر در بیمارستان بستری می‌شوند و ۱۱ برابر بیشتر از افراد واکسینه شده جان خود را از دست می‌دهند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا همچنین داده‌هایی را منتشر کرده که نشان می‌دهد دریافت واکسن مدرنا نسبت به واکسن‌های فایز و جانسون اند جانسون در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان نسبتاً موثرتر است.

منبع: فارس
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر