تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.

جوان ۱۸ ساله برنده تنیس یو اس اوپن زنان آمریکا شد

در فینال رقابت‌های تنیس آزاد یو اس اوپن، اما رادوکانو تنیسور زن جوان ۱۸ ساله موفق شد با فتح این جام معتبر اولین گرند اسلم خود را دشت کند.

کد خبر: ۱۰۸۱۳۸
۰۹:۳۴ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

جوان ۱۸ ساله برنده تنیس یو اس اوپن زنان آمریکا شد

دیدارنیوز - در فینال رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا، در بخش زنان اِما رادوکانو از انگلیس به مصاف لیلا فرناندز از کانادا رفت. این نبرد که یک مسابقه مهم میان دو تنیسور جوان بود، یکی از عجیب‌ترین رویداد‌های تنیس در بخش زنان بود چرا که این دو تنیسور فوق العاده جوان در مسابقات یو اس اوپن رقبای سرشناسی را شکست دادند و به این مرحله رسیدند.

در مرحله نیمه نهایی، رادوکانو که تنها ۱۸ سال سن دارد موفق به شکست ماریا ساکاری شده بود و فرناندز نیز آرینا سابالنکا را از پیش رو برداشته بود.

در هرحال این فینال جذاب میان دو تنیسور جوان از ساعت ۰۰:۳۰ آغاز شد. ست اول بازی فوق العاده جذاب بود و هر دو‌طرف تمام تلاش خود را به کار بستند، اما در نهایت این رادوکانو بود که موفق شد با نتیجه ۶-۴ این ست را پیروز شود.

رادوکانو که در این مسابقات حتی یک ست هم به رقبای خود نباخته بود، در ست دوم هم قدرت خود را نشان داد و با نتیجه ۶-۳ پیروز این ست و در نهایت پیروز مسابقه با حساب ۲-۰ شد.

رادوکانوی بریتانیایی در این مسابقات شگفت انگیز ظاهر شد و موفق به کسب اولین گرنداسلم خود شد. در این راه او رکورد‌های فراوانی را نیز ثبت کرد. او اولین تنیسور زن تاریخ است که در دومین گرنداسلم خود قهرمان می‌شود.

همچنین تا به حال هیچ تنیسوری در تاریخ نتوانسته از مرحله مقدماتی تا قهرمانی یک رویداد گرنداسلم پیش برود. ۲۰ برد و صفر باخت در ست ها، رکورد رادوکانو در مسابقات تنیس آزاد آمریکاست.  

در هرحال این دختر ۱۸ ساله نشان داد که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت و می‌توان گفت این یک شروع برای ظهور یک ستاره در دنیای تنیس زنان است. گفتنی است، او نفر شماره ۱۵۰ تنیس زنان پیش از مسابقات یو اس اوپن ۲۰۲۱ بود.

منبع: طرفداری
برچسب ها: تنیس حرفه ای
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر