تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

بازداشت فروشنده کروکودیل!

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی از کشف یک‌ سر کروکودیل در مشهد خبر داد.

کد خبر: ۱۰۸۱۰۹
۱۷:۱۴ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

بازداشت فروشنده کروکودیل

دیدارنیوز ـ به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی، ابوالفضل شعبانی از کشف یک سر کروکودیل در مشهد خبر داد و اظهار کرد: طی گزارش واصله مردمی مبنی بر خریدوفروش یکسر کروکودیل در مشهد از طریق فضای مجازی تلگرام و اینستاگرام، بلافاصله موضوع در دستور کار فرماندهی یگان حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی با اشاره به شناسایی این متخلف که یکی از قاچاقچیان حیوانات در خراسان رضوی بود و اقدام به خریدوفروش حیوانات وحشی می‌کرد، یادآور شد: با توجه به حساسیت موضوع، بعد از بررسی کارشناسان سایبری یگان حفاظت محیط‌زیست استان پس از ۷۲ ساعت کار اطلاعاتی، موفق به ارتباط با فروشنده در قالب خریدار کروکودیل شدند و با قرار خرید یکسر کروکودیل به مبلغ بیش از ۹ میلیون تومان با وی قرار گذاشتند.

وی بابیان اینکه با هوشیاری مأمورین یگان حفاظت محیط‌زیست، یکسر کروکودیل کشف شد، افزود: فرد متخلف با دستور قضایی دریکی از خیابان‌های مشهد بازداشت و پرونده وی به دستگاه قضایی ارسال شد.

شعبانی تأکید کرد: طبق ماده ۸ آیین‌نامه اجرایی قانون شکار و صید، خریدوفروش، آکنده سازی «تاکسیدرمی»، عرضه، نگهداری، حمل، صادرات، واردات و صادرات مجدد کلیه جانوران وحشی «اعم از بومی و غیربومی» زنده و کشته و اجزای آن‌ها و جانوران وحشی آکنده سازی «تاکسیدرمی» شده بدون تحصیل پروانه از سازمان ممنوع است و متخلفین علاوه بر جبران ضرر و زیان وارده مشمول مجازات‌های موضوع ماده ۱۰ قانون شکار و صید، به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه محکوم، و با اصلاحات بعدی آن می‌شوند.

برچسب ها: حیات وحش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر