تیتر امروز

حقوق بازنشستگی، بهانه‌ مومیایی کردن جسد مادر شد

مردی پس از مرگ مادرش جسد او را مومیایی و در زیرزمین خانه‌اش پنهان کرد تا بتواند حقوق بازنشستگی وی را دریافت کند، اما پس از یک سال دستش رو شد.

کد خبر: ۱۰۸۰۱۶
۱۱:۴۲ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

مومیایی کردن جسد مادر

دیدارنیوز ـ پلیس اتریش روز گذشته اعلام کرد که جسد زن ۸۹ساله‌ای که بیشتر از یک سال پیش فوت شده بود را در حالی پیدا کرده که مومیایی شده و در زیرزمین خانه‌اش پنهان شده بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این زن ژانویه سال ۲۰۲۰و بر اثر بیماری زوال عقل در خانه‌اش فوت کرده، اما پسر ۶۶ساله‌اش که با او زندگی می‌کرد، به جای اعلام خبر مرگ مادرش، جسد را پنهان کرده بود تا بتواند حقوق بازنشستگی وی را دریافت کند.

این مرد پس از مرگ مادرش، جسد او را به زیرزمین برده و ابتدا با استفاده از یخ آن را منجمد و سپس اقدام به مومیایی کردن آن کرده و در نهایت نیز، جسد را زیر پوست حیوانات پنهان کرده بود. به این ترتیب وی می‌توانست حقوق بازنشستگی مادرش را که هر‌ماه چک آن توسط پستچی به خانه‌شان ارسال می‌شد را دریافت کند.

این ماجرا ادامه داشت و در این ماه‌ها مرد ۶۶ساله هر‌ماه چک را از پستچی دریافت می‌کرد و به او می‌گفت که مادرش در خانه نیست یا اینکه در بیمارستان بستری شده است تا اینکه چند روز قبل وقتی پستچی چک را به خانه آن‌ها برد و این بار به مرد ۶۶ساله گفت که چک را باید به مادرش تحویل دهد، او بهانه‌های دیگری آورد که باعث شک پستچی شد. پستچی که حدس می‌زد کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه مرد ۶۶ساله است، ماجرا را به پلیس اطلاع داد و از همان زمان تحقیقات درباره این پرونده آغاز شد. مأموران در نخستین اقدام به تحقیق از دیگر بستگان این خانواده پرداختند و متوجه شدند که آن‌ها بیشتر از یک سال است که زن ۸۹ساله را ندیده‌اند و هر بار که از پسرش درباره او پرسیده‌اند و وی مدعی شده که مادرش در بیمارستان بستری است. حال آنکه وقتی مأموران راهی بیمارستان شدند، هیچ زنی با مشخصات او بستری نبود. در این شرایط دستور بازرسی خانه این زن صادر شد و مأموران راهی آنجا شدند و هنگام جست‌وجو در زیرزمین، جسد مومیایی شده این زن را پیدا کردند.

جسد به پزشکی قانونی منتقل و معلوم شد که این زن در ژانویه سال ۲۰۲۰یعنی بیشتر از یک سال قبل فوت کرده و علت مرگ او نیز بیماری بوده است. به این ترتیب پسر او بازداشت شد و در بازجویی‌ها اعتراف کرد که، چون می‌دانسته با اعلام مرگ مادرش، حقوق بازنشستگی او قطع خواهد شد، خبر مرگ وی را مخفی کرده و برای اینکه رازش فاش نشود، جسد مادرش را مومیایی و در زیرزمین مخفی کرده است.

به‌گفته پلیس، بررسی‌ها نشان می‌دهد که در این مدت مرد ۶۶ساله توانسته بود در مجموع حقوق بازنشستگی مادرش به مبلغ ۵۰هزار یورو را دریافت کند تا اینکه رازش فاش شد. براساس گزارش پلیس، پرونده این مرد برای تصمیم‌گیری نهایی به دادگاه فرستاده شده است.

برچسب ها: حوادث
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر