تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

انتقال هوایی "قلب پیوندی" نام آور گیلانی به‌تهران

در هفتمین انتقال هوایی عضو از گیلان، قلب نام آور 28 ساله گیلانی، طی انتقال با پروازی اختصاصی به تهران...

کد خبر: ۱۰۷۸۹۳
۲۲:۱۹ - ۱۷ شهريور ۱۴۰۰

 

در هفتمین انتقال هوایی عضو از گیلان، قلب نام آور 28 ساله گیلانی، طی انتقال با پروازی اختصاصی به تهران، نجاتبخش جان بیمار نیازمند شد. 

 در هفتمین انتقال هوایی عضو از گیلان، قلب نسرین فیضی، نام آور 28 ساله گیلانی که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگرش، به تهران انتقال یافت.

قلب این بانوی نام آور ، پس از فراهم‌آوری در مرکز آموزشی ودرمانی رازی رشت، به همراه تیم پزشکی با همکاری سازمان اورژانس کشور و از طریق مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان در سریعترین زمان ممکن به فرودگاه رشت منتقل و با پرواز جت به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران ارسال شد. بر این اساس، با هماهنگی اورژانس، تیم عملیات انتقال قلب با بالگرد به بیمارستان امام خمینی(ره) عزیمت کرده و قلب این نام آور گیلانی را برای پیوند در اختیار تیم پزشکی این مرکز درمانی قرار دادند تا نجات بخش جان بیماری 30 ساله باشد. 

در این راستا، دو کلیه این نام آور گیلانی، به 2 بیمار نیازمند و کبد وی نیز برای پیوند به بیمار نیازمند برداشته شد.

این مهم، با تکیه بر توانمندی تیم‌های درمانی و با مدیریت و هدایت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم‌های فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان‌های امام خمینی(ره) تهران و رازی رشت، به انجام رسید.

گفتنی است؛ هر فرد مرگ مغزی می‌تواند با اهدای اعضای خود جان ۸ تا ۵۳ نفر را نجات دهد. در ایران، سالانه حدود ۵ تا ۸ هزار نفر، جان خود را با مرگ مغزی از دست می‌دهند که نیمی از آنان یعنی حدود ۳هزار نفر، اعضای قابل پیوند دارند؛ ولی متاسفانه نهایتا ۱۰۰۰ خانواده یعنی یک سوم راضی به اهدای عضو می‌شوند و دو سوم خانواده‌ها با عدم رضایت خود، موجب خاکسپاری بیش از ۷هزار عضو قابل پیوند در سال می‌شوند. این در حالی است که بالغ بر ۲۵هزار بیمار نیازمند پیوند در لیست‌های انتظار اعضای مختلف وجود دارند که متاسفانه روزانه ۷ تا ۱۰ نفر از آنان یعنی هر دو تا سه ساعت یک نفر، به دلیل نرسیدن عضو پیوندی فوت می کنند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر