تیتر امروز

طالبان: حمله جنگنده‌های تاجیکستانی به پنجشیر شایعه است

پس از سقوط پنجشیر، برخی رسانه‌ها و تعدادی از کاربران در فضای مجازی از حمله جنگنده‌های ناشناس در پنجشیر خبر دادند، اما طالبان این اظهارات را شایعه اعلام کرده است.

کد خبر: ۱۰۷۷۴۸
۱۵:۳۲ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

طالبان: حمله جنگنده‌های تاجیکستانی به پنجشیر شایعه است

دیدارنیوز - منابع نزدیک به طالبان اعلام کردند که از روز گذشته اخباری مبنی بر حمله جنگنده‌های تاجیکستانی به پنجشیر منتشر شده است که این دست خبرها حقیقت ندارد و شایعه است.

پیش از این برخی رسانه‌ها و کاربران در فضای مجازی خبرهایی را از ورود جنگنده‌های تاجیکستانی به پنجشیر و بمباران مواضع طالبان منتشر کردند و مدعی شده بودند که در پی حملات هوایی مذکور درگیری های سنگینی بین طالبان و نیروهای احمد مسعود به وقوع پیوسته است.

 این رسانه ها گفته بودند جنگنده‌ها متعلق به نیروی هوایی افغانستان است که پس از سقوط کابل به تاجیکستان و ازبکستان انتقال یافته بودند.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگو و سرپرست اطلاعات و فرهنگ طالبان در بیانیه‌ای روز گذشته گفت: «آخرین تلاش‌های ما در راستای امنیت کامل افغانستان نتیجه داد و با حمایت گسترده مردم، ولایت پنجشیر به‌طور کامل به تصرف طالبان درآمد».
وی گفته بود: «برخی از افراد از پنجشیر فرار کردند و مردم این ولایت از دست گروگانگیران نجات یافتند».

سخنگوی طالبان تأکید کرد: «به مردم شریف پنجشیر اطمینان کامل می‌دهیم که هیچ برخورد تبعیض‌آمیزی انجام نخواهد شد، همه آنها برادران ما هستند و برای یک کشور و یک هدف مشترک خدمت خواهیم کرد».

منبع: تسنیم
برچسب ها: طالبان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر