تیتر امروز

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟
از سعدآباد تا توپکاپی (۱۹) + فایل صوتی

منصور یاواش بهترین شهردار جهان؛ رقیب اردوغان از شهرداری آنکارا می آید؟

این هفته در ستون از «سعدآباد تا توپکاپی» به معرفی یک سیاستمدار با سابقه ترک پرداخته شده است. مردی که اکنون شهردار آنکارا است و احتمالا مهم‌ترین رقیب اردوغان در سال‌های آینده: منصور یاواش!
سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...

آیا آموزش مجازی در میزان شهریه مدارس تاثیر دارد؟

سعید صالح، مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی، گفت‌: شهریه‌ای که مدارس غیر دولتی دریافت می‌کنند بابت ارائه خدماتی که برای یکسال به دانش آموزان ارائه می‌شود و ارتباطی با شیوه آموزش ندارد، از این رو تفاوتی در شهریه مدارس غیر دولتی برای شیوه آموزش مجازی و یا حضوری وجود ندارد.

کد خبر: ۱۰۷۷۳۰
۱۴:۳۲ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

آموزش مجازی و میزان شهریه مدارس

دیدارنیوز ـ سعید صالح، مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی در مورد آمار ثبت نام در مدارس غیر دولتی در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت:همچنان خیلی از ثبت نام‌ها انجام نگرفته و فرآیند ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تکمیل نشده است، اما تا به امروز تفاوت چندانی نسبت به سال‌های گذشته مشاهده نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت مجازی بودن آموزش تا پایان سال تحصیلی این امکان وجود دارد که بخشی از شهریه مسترد شود، گفت: شهریه‌ای که مدارس غیر دولتی دریافت می‌کنند بابت ارائه خدماتی که برای یکسال به دانش آموزان ارائه می‌شود و ارتباطی با شیوه آموزش ندارد، از این رو تفاوتی در شهریه مدارس غیر دولتی برای شیوه آموزش مجازی و یا حضوری وجود ندارد.

صالح در پاسخ به این سوال که برخی از مدارس غیر دولتی هزینه‌هایی را بابت فعالیت‌های فوق برنامه از اولیا و دانش آموزان دریافت می‌کنند حال اینکه با توجه به شرایط موجود خیلی امکان انجام این چنین فعالیت‌هایی وجود ندارد گفت: مدارس غیر دولتی باید دقت کنند که به میزان ارائه خدمات به دانش آموزان باید این شهریه دریافت شود، مدارس غیر دولتی موظف هستند شهریه ثابت را برای آموزش‌هایی که آموزش و پرورش مصوب کرده است وشهریه فوق برنامه را بر اساس برنامه و خدماتی که خارج از برنامه‌های مصوب از سوی خود آن موسسه در نظر گرفته شده است دریافت کنند، اگر این برنامه‌ها اجرایی و انجام نشود آن موسسه موظف است شهریه دریافتی را مسترد کند.

وی در مورد اجبار برخی از مدارس به دانش آموزان و اولیا برای خرید کتاب‌های کمک آموزش گفت:هر نوع محتوای آموزشی باید به تایید سازمان پژوهش و آموزش و پرورش و انجمن اولیا برسد و با توجه به این توافق الزام به تهیه کتاب‌های کمک آموزشی انجام بگیرد.

وی در پاسخ به این موضوع که برخی از مدارس غیر دولتی در سال گذشته برای برخی از پایه‌ها اقدام به آموزش حضوری کرده اند گفت: هیچ مدرسه‌ای نمی‌تواند خلاف مصوبات ستاد ملی کرونا است اقدام به برگزاری کلاس‌های حضوری کند در صورت شناسایی چنین مدارسی با خاطیان برخورد خواهد شد.

وی در پایان در توصیه به اولیا برای ثبت نام دانش آموزان گفت:هر کدام از اولیا هنگام ثبت نام دانش آموز خود این حق را دارند که برنامه آموزشی مدرسه را دریافت کنند و به تناسب آن موسسه مورد نظر خود را انتخاب کنند، این موضوع باید با علم وحق انتخاب باید همراه باشد.

منبع: میزان
برچسب ها: آموزش مجازی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر