تیتر امروز

وزیر ورزش: باید قدردان پارالمپیکی‌ها باشیم

وزیر ورزش درباره استقبال از پارالمپیکی‌های توکیو که بهترین رتبه در تاریخ این رقابت‌ها را به دست آوردند اعلام کرد باید بیشتر قدردان این ورزشکاران بود.

کد خبر: ۱۰۷۷۲۰
۱۳:۴۷ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

وزیر ورزش

دیدارنیوز - حمید سجادی در مراسم استقبال از کاروان ورزش ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو در جمع خبرنگاران گفت: امروز که بازی‌های المپیک و پارالمپیک به پایان رسید، مدال‌های ارزشمندی کسب شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی گفت: کاروان پارالمپیک ایران که تحت نام سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به توکیو اعزام شد توانست همانند دو دوره قبل بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ ریو افتخارآفرینی کند و در این دوره به ۲۴ مدال دست پیدا کند.

وزیر ورزش افزود: کسب ۱۲ مدال طلا، ۱۱ نقره و یک برنز در حقیقت نشان می‌دهد که ورزشکاران ۲۳ بار سر فینال حاضر شدند که این کار ارزشمندی بود. در این دوره ورزشکاران ما در ۱۰ رشته ورزشی شرکت کردند، اما در هفت رشته ورزشی موفق به کسب مدال شدند که البته در بسکتبال با ویلچر، دوچرخه‌سواری و قایقرانی که موفقیتی حاصل نشد بخاطر این است که در این رشته‌ها امکانات زیادی فراهم نبوده و باید کارشناسان این موضوع را در نظر بگیرند.

سجادی تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس ورزشی و خاک خورده ورزش به سهمیه‌های کسب شده احترام قائل هستم و در تمام موارد با دقت نظر گزارش‌های لازم را در خصوص ورزشکاران اعزامی دریافت کرده‌ام. جا دارد از همین جا به محمود خسروی‌وفا خسته نباشید ویژه بگویم که برای اعزام ورزشکاران وقت بسیار زیادی گذاشته است.

وزیر ورزش افزود: از رئیس کمیته ملی پارالمپیک در خصوص علت عدم اعزام فوتبال نابینایان به این دوره از بازی‌ها سوال کردم که وی گفت انتخاب نفرات و اعزام آن‌ها به بازی‌های پارالمپیک بر اساس تصمیم جمعی گرفته شده است.
وی ادامه داد: در رشته‌های جانبازان و معلولان، نابینایان و کم بینایان و ناشنوایان همواره ما یک سر و گردن از نظر عملکردی نسبت به سایر رشته‌های ورزشی تفاوت زیادی داشتیم که این بخاطر این است تفکر جهادی در این رشته‌ها حاکم است و ورزشکاران این رشته‌ها جزو ورزشکاران خاص هستند و همیشه فعل خواستن و توانستن را به خوبی ادا کردند. من امیدوارم قدر این اتفاقاتی که در این دوره از بازی‌های پارالمپیک رخ داد بیشتر بدانیم و قدردان یکدیگر باشیم.

سجادی در پایان تصریح کرد: چون کمتر از یک سال دیگر بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی چین را پیش رو داریم هر چه سریعتر ستاد عالی بازی‌های آسیایی را تشکیل خواهیم داد و یک روز نیز وقت را از دست نخواهیم داد تا بتوانیم دورخیز مناسبی برای کسب سهمیه‌های ورودی بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی داشته باشیم.

منبع: ایسنا
برچسب ها: پارالمپیک
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر