تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

دلایل کمبود داروی قارچ سیاه

دکتر حیدر محمدی، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، مصرف بالای داروی قارچ سیاه را باعث کمبود این دارو در بازار عنوان کرد.

کد خبر: ۱۰۷۶۹۴
۱۲:۰۶ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

کمبود داروی قارچ سیاه

دیدارنیوز ـ مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر اینکه کمبود دارو و سرم به دلیل عدم مجوز ترخیص اقلام دارویی در انبار‌های گمرک از سوی این سازمان بوده است، گفت: اقلام مورد بحث موجود در گمرگ، اقلامی است که مجوز وزارت بهداشت را ندارد و البته ما هم نمی‌دانیم که چه اقلامی در کمرگ است فقط می‌دانیم اقلامی که در گمرک رسوب کرده، مجوز وزارت بهداشت را ندارد و تاکید می‌کنم، هر اقلامی که از ما مجوز می‌گیرد ترخیص می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که به چه علت وزارت بهداشت به این حجم از مواد اولیه دارو مجوز نداده است، تاکید کرد: وزارت بهداشت نمی‌داند، اساسا چه چیزی در گمرک است. اصلا چه کسی می‌گوید، اقلامی که در گمرک است، باید مورد تایید ما باشد و اساسا دارو باشد؟ آمار اقلامی که در گمرک هست را وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی و وزارت صمت ندارند.

محمدی گفت: مشکل گمرک این است که هرکسی هر چیزی را می‌تواند بیاورد و در انبار بگذارد و بعد از آن تازه دنبال مجوز می‎رود. این می‌شود که کالا در گمرک رسوب می‌کند. این رویه مشکل دارد و باید اول مجوزش را از وزارتخانه‌های مربوطه کسب کنند و بعد وارد کنند. اگر در ورودی گمرک را ببندند که هرکس هرچه می‌خواهد وارد نکند، این اتفاقات نمی‌افتد. این مساله ربطی به کمبود دارو ندارد.

او در واکنش به ادعای نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو مبنی بر اینکه وزارت بهداشت در واردات عادی داروی «آمفوتریسین بی» که برای درمان قارچ سیاه است اختلال ایجاد کرد و سهمیه کمتری به واردکنندگان داد، گفت: فقط یک شرکت داروی قارچ سیاه وارد می‌کند که آن هم نتوانسته است بیشتر از مجوزش بیاورد. کمبود داروی قارچ سیاه اصلا ربطی به این مسائل ندارد. داروی قارچ سیاه به این علت که مصرفش بالا رفت دچار کمبود شد. این مساله ربطی به واردات آن ندارد و واردات ثابت است. عرضه این دارو از سمت وزارت بهداشت محدود نبوده است.

محمدی در پاسخ به این سوال درباره دارو‌های موجود در بازار سیاه و اینکه چرا نشت آن‌ها در این بازار مورد پیگیری قرار نمی‌گیرد، گفت: دارو‌هایی که در بازار سیاه هستند اگر برچسب اصالت داشته باشند، قابلیت پیگیری دارند که بفهمیم برای کجا هستند. متاسفانه مواردی که در بازار سیاه است برچسب ندارد و به این علت قاچاق می‌شود و درصورت داشتن برچسب کاملا مشخص است که از کجا نشت پیدا کرده است.

گزارش از حیدر محمدی

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر