تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

خودکشی با قرص برنج! ۵ مرد و یک زن که ۱۲۰ روز از مرگشان گذشت

علی سلیمانپور، مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری ۶ نفر به دلیل مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند.

کد خبر: ۱۰۷۶۲۷
۱۷:۲۹ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

خودکشی با قرص برنج

دیدارنیوز ـ علی سلیمانپور، مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان با اشاره به اینکه در چهار ماهه امسال پنج مرد و یک زن بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته دو نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند.

وی افزود: تعداد افراد فوت شده بر اثر مسمومیت با قرص برنج در تیر ماه امسال نیز سه نفر بود، درحالی که در تیرماه سال گذشته یک نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داد و خودکشی کردند.

خودکشی با قرص برنج

مدیرکل پزشکی قانونی استان با تاکید بر اینکه قرص برنج ترکیب خطرناکی از فسفید‌ها است که برای جلوگیری از آفت زدگی برنج انبار شده و یا دفع آفات سایر غلات انبار شده و جلوگیری از کپک زدگی آن‌ها استفاده می‌شود، توضیح داد: بر اثر تماس این ماده با رطوبت، گاز خطرناک فسفین آزاد می‌شود که علت اصلی سمی بودن این ماده است و هرچه ترکیبات قرص برنج تازه‌تر باشد گاز بیشتری آزاد می‌کند و خطرناک‌تر است.

وی با بیان اینکه تاکنون مکانیسم دقیق بروز اثرات سمی فسفید آلومینیوم در انسان شناخته نشده است، ادامه داد: هیچ پادزهر اختصاصی در درمان مسمومیت حاد با آن وجود ندارد و اقدامات درمانی تنها شامل اقدامات حمایتی ـ علامتی است. از لحاظ زمان بروز علائم و نشانه‌های بالینی نیز بعد از ۱۵-۱۰ دقیقه از مصرف خوراکی قرص فسفید آلومینیوم، علائم و نشانه‌های مسمومیت ظاهر می‌شوند و مرگ در مدت کمتر از ۶ ساعت ممکن است رخ دهد.

سلیمانپور در صورت مسمومیت خوراکی، علائم تحریکی دستگاه گوارش را شامل تهوع، استفراغ و درد‌های شکمی دانست و گفت: بیشتر مرگ و میر‌ها در خلال ۱۲ تا ۲۴ ساعت اولیه مسمومیت اتفاق افتاده و معمولاً ناشی از ایست قلبی ـ تنفسی است و مرگ و میر بعد از ۲۴ ساعت اغلب ناشی از نارسایی کبدی و کلیوی است. علائم بالینی در این نوع مسمومیت، ناشی از درگیری سیستم قلبی ـ عروقی، گوارشی، عصبی و ریوی است.

منبع: رکنا
برچسب ها: خودکشی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر