تیتر امروز

بیلی اپل درگذشت

«بیلی اپل» هنرمند پیشگام هنر‌های مفهومی نیوزلند در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

کد خبر: ۱۰۷۶۰۴
۱۵:۴۱ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

بیلی اپل درگذشت

دیدارنیوز ـ گاردین نوشت: نام اصلی این هنرمند بزرگ‌شده «آوکلند» در ابتدا «بری بیتس» بود. او از جمله همراهان اصلی جنبش پاپ آرت و هنر مفهومی به شمار می‌رفت.

«اپل» در دوران شکوفایی پاپ آرت در دهه ۶۰ میلادی در نیویورک مستقر بود و در کنار چهره‌های بزرگی همچون «اندی وارهول»، «جاسپر جانز» و «روی لیکتنستاین» نمایشگاه برگزار می‌کرد.

«دیونپورت»، مدیر گالری هنر آکلند، «اپل» را مهم‌ترین هنرمند هنر مفهومی نیوزلند که آثارش همواره پیشگامانه بوده است، توصیف می‌کند.

مدیر این گالری در سال ۲۰۱۵ در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار این هنرمند بیان کرد: «کاوش‌های هنری بی‌نظیر «اپل» مرز‌های طراحی، تبلیغات، علوم، ریاضیات و اقتصاد، بشردوستی، مصرف‌گرایی و ... را درنوردیده است.»

«بیتس» به عنوان یک مرد جوان به لندن نقل مکان کرد تا در کالج سلطنتی هنر تحصیل کند که این اتفاق به آشنایی او با «دیوید هاکنی» منجر شد. به محض فارغ‌التحصیلی از کالج او لقب «بیلی اپل» را برای خود انتخاب کرد.

او سپس به نیویورک نقل مکان کرد و به برگزاری نمایشگاه‌های هنری مشغول شد. آثار این هنرمند در موزه گوگنهایم نیویورک و موزه هنر فیلادلفیا به نمایش گذاشته شده‌اند.

برچسب ها: هنرمندان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر