تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.

دستگیری گردانندگان صفحات اینستاگرام با ۵ میلیون دنبال‌کننده

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری ۱۰ نفر در خصوص تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی در اینستاگرام خبر داد.

کد خبر: ۱۰۷۵۵۹
۱۲:۳۳ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۰

دستگیری ادمین های اینستاگرام

دیدارنیوز ـ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: به دنبال دریافت گزارش‌هایی مبنی بر دعوت کاربران به سایت‌های قمار و شرط‌بندی توسط چندین صفحه اینستاگرامی با بیش از ۵ میلیون نفر دنبال کننده و بازتاب این اقدام هنجارشکنانه در فضای مجازی، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از بررسی گزارش‌های ارسالی، کارشناسان پلیس فتا تحقیقات سایبری خود را آغاز کردند و متوجه شدند یک شبکه مجازی متشکل از ۱۱ صفحه اینستاگرامی با بیش از ۵ میلیون نفر دنبال کننده شکل گرفته و به صورت شبانه روزی برخی از کاربران فضای مجازی را با تبلیغات فریبنده به سمت سایت‌های شرط‌بندی هدایت کرده اند و در ازای این کار مبالغ زیادی دریافت می‌کنند.

وی افزود: افسران سایبری پلیس فتا پایتخت پس از تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و بررسی‌های اطلاعاتی و تخصصی، موفق شدند هر ۱۰ نفر عضو اصلی این شبکه که گرداننده این صفحات نیز بودند را مورد شناسایی قرار دادند و پس از تشریفات قضایی مجرمان را در اقدامات پلیسی متعدد دستگیر کنند و در نهایت به پلیس فتا انتقال دادند.

سرهنگ گودرزی بیان داشت: مجرمان پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه اقدام مجرمانه‌ای را رد کردند، اما پس از مشاهده ادله جمع آوری شده توسط پلیس، ضمن پذیرش بزه انتسابی، انگیزه خود از این اقدام مجرمانه را منفعت مالی عنوان کردند.

وی خاطرنشان کرد: شیوه و شگرد در این اقدام مجرمانه به این گونه است که افراد سودجو با دادن وعده‌هایی فربینده نظیر دریافت سود‌های کلان به مخاطبان، لینک‌های اختصاصی را در سایت‌های شرط‌بندی و قمار طراحی کرده و سعی به جذب افراد ناآگاه می‌کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: از کاربران به خصوص قشر نوجوان و جوان انتظار داریم به تبلیغات دروغین افراد سودجو در فضای مجازی توجه نکنند و از فعالیت در چنین سایت‌هایی خود داری کنند؛ شهروندان همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

برچسب ها: پلیس فتا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر