تیتر امروز

ایران در شانگهای؛ گذر از هندوکش و هیمالیا!
از چشم جهان (۱۵)

ایران در شانگهای؛ گذر از هندوکش و هیمالیا!

پانزدهیمن شماره «از چشم جهان» به مطلب روزنامه تایوان نیوز با عنوان «پیوستن ایران به سازمان همکاری های شانگهای چه معنایی دارد؟» اختصاص دارد که به بررسی ابعاد مختلف پیوستن ایران به سازمان شانگهای...

ماجرای تهدید به مرگ زن جوان در بازی آنلاین چه بود؟

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت ضمن توضیح در خصوص ماجرای تهدید و اخاذی خانمی جوان در یکی از شبکه‌های اجتماعی، گفت: کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا با ما درمیان بگذارند.

کد خبر: ۱۰۷۴۵۱
۱۵:۲۲ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

تهدید به مرگ در بازی آنلاین

دیدارنیوز ـ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: زنی جوان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه کرد و مدعی شد فردی ناشناس در یکی از شبکه‌های اجتماعی برای وی مزاحمت ایجاد کرده و او را تهدید به مرگ کرده است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار دادند و با مطالعه اظهارات شاکی و مستندات موجود در پرونده متوجه شدند که وی مدتی قبل در یک بازی مجازی چالشی شرکت کرده و پس از گذشت چند مرحله از این بازی چندنفره، متوجه درخواست‌های نامتعارف برگزارکننده بازی شده و بعد از اینکه قصد خروج از بازی را داشته، تهدید به مرگ شده است.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: با اقدامات تخصصی افسران سایبری، ردپای مجرم در فضای مجازی شناسایی و با محرز شدن اطلاعات هویتی این شخص مشخص شد که وی با ایجاد گروه سرگرمی در یکی از شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی بازی‌های چالشی و به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد حاضر در بازی که عموما خانم‌ها بودند، اقدام به تهدید و مزاحمت و اخاذی از آن‌ها کرده است.

وی افزود: با توجه به اتمام تحقیقات، پرونده در مرحله عملیاتی قرار گرفت و مجرم پس از تشریفات قضایی در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

آرامش مردم خط قرمز پلیس است

رئیس پلیس فتا تهران با بیان اینکه آرامش مردم خط قرمز پلیس است، بیان کرد: متهم پس از حضور در پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار کرد، اما پس از روبه‌رو شدن با شاکی بزه انتسابی را پذیرفت و علت این اقدامات را کسب مال اعلام کرد.

وی افزود: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند. چراکه عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود و این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیرگذار باشد.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: پلیس به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا و در قسمت ثبت گزارش‌های مردمی با ما درمیان بگذارند.

برچسب ها: پلیس فتا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر