تیتر امروز

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

مدارس قاعده‌مند باز نشوند، باز تعطیل می‌شوند

دیو کرونا عقب نشینی کرده اما هنوز با قدرت پایداری می‌کند و همچنان ده‌ها نفر در روز قربانی می‌گیرد. همزمان سخن از بازگشایی مدارس است. این بازگشایی اگر مدبرانه نباشد، به تعطیلی زودهنگام خواهد انجامید!

پرواز از کابل اثر جدید کارگردان افغانستانی

صحرا کریمی کارگردان افغانی که حالا در خارج ار کشور حضور دارد قرار است روایت ۴۰ ساعته از خروج او از کشور و ورود طالبان را تبدیل به فیلم کند.

کد خبر: ۱۰۷۳۷۳
۰۹:۱۷ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

پرواز از کابل اثر کارگردان افغانی

دیدارنیوز - صحرا کریمی کارگردان و رئیس موسسه ملی افغان فیلم که در پی تحولات اخیر از افغانستان گریخته از ساخت یک فیلم سینمایی از ماجرای واقعی و دلهره آور فرار از کشورش خبر داد.

این فیلم سینمایی که «پرواز از کابل» نام دارد، روایتگر ۴۰ ساعت دلهره‌آور از ۱۵ آگوست ۲۰۱۱ و ورود طالبان به کابل تا زمانی است که صحرا کریمی در نهایت توانست به همراه خانواده‌اش از افغانستان خارج و ابتدا به استانبول و از آنجا به شهر کیف در اوکراین نقل مکان کند.

این سینماگر افغان درباره این فیلم گفت:  «می خواهم به تمام دنیا نشان دهم که همه چیز معمولی بود و یک روز مثل همیشه بود، اما ناگهان همه چیز فرو ریخت».

کتایون شهابی تهیه کننده ایرانی که تهیه کنندگی اولین فیلم بلند کریمی با عنوان «حوا، مریم، عایشه» را نیز بر عهده داشت به همراه  «آدامیک هریکووا» رئیس آکادمی فیلم و تلویزیونی اسلواکی، تهیه‌کنندگان فیلم «پرواز از کابل» خواهند بود.

صحرا کریمی روز گذشته به عنوان مهمان ویژه هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز درباره نقش سینمای بین الملل در ارتباط با افزایش آگاهی عمومی پیرامون شرایط کنونی مردم و هنرمندان در افغانستان صحبت و اظهار کرد: «از جامعه بین‌المللی سینما می‌خواهم که صدای ما باشد و ما را فراموش نکنند، ما مستعد و سختکوش هستیم و داستان‌هایی برای روایت داریم و می‌توانیم بخشی از جامعه جهانی باشیم».

منبع: ایسنا
برچسب ها: طالبان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر