تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

درمان با آنتی‌بادی مونوکلونال با کاهش میزان بستری کووید-۱۹ همراهی دارد

یک بررسی جدید نشان می‌دهد درمان با «آمیزه‌ای» از آنتی‌بادی‌های مونوکلونال (پادتن‌های تک‌دودمانی) با کاهش میزان بستری شدن افراد مبتلا به بیماری خفیف تا متوسط کووید-۱۹ همراهی دارد.

کد خبر: ۱۰۷۳۵۲
۱۷:۰۹ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

درمان با آنتی‌بادی مونوکلونال

دیدارنیوز ـ به نقل از رویترز در این پژوهش که یافته‌های آن در ژورنال EClinicalMedicine منتشر شده است، حدود ۱۴۰۰ نفر از چنین بیمارانی مورد بررسی قرار گرفتند و تقریبا نیمی از آن‌ها داروی حاوی ترکیب آنتی‌بادی‌های مونوکلونال ساخت شرکت رجنرون را دریافت کردند.

در میان افرادی که این درمان را دریافت کردند، حدود ۴۵ درصد سن بالای ۶۵ داشتند و بسیاری از آن‌ها دچار فشار خون بالا، چاقی، دیابت، بیماری ریوی و سایر عوامل خطرساز بودند. پس از چهار هفته درمان، ۱.۶ درصد از بیماران دریافت‌کننده آنتی‌بادی مونوکلونال بستری شدند، در حالیکه در بیمارانی که این درمان را دریافت نکرده بودند، میزان بستری شدن ۴.۸ درصد بود.

البته این بررسی به طور تصادفی‌شده (راندوم‌شده) انجام شده بود و بنابراین نمی‌تواند «ثابت کند» این شیوه درمانی باعث پیامد‌های بهتر شده است.

دکتر ریموند رازونابل از کلینیک مایو در روچستر در مینه‌سوتای آمریکا و سرپرست این پژوهش می‌گوید: این بررسی نشان می‌دهد که در افرادی که به علت دچار بودن به بیماری‌های زمینه‌ای در معرض خطر عوارض شدید کرونا هستند، در صورت دچار شدن به بیماری خفیف تا متوسط کووید-۱۹ این ترکیب آنتی‌بادی‌های مونوکلونال احتمال بهبودی بدون بستری شدن در بیمارستان را افزایش می‌دهد.

برچسب ها: کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر