تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

درخشش فیلم علمی تخیلی تل ماسه در ونیز ۷۸

سرانجام انتظار‌ها به سر رسید و فیلم «تل ماسه» که بازسازی فیلمی علمی تخیلی به همین نام است، در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و بازیگران مشهورش روی فرش قرمز رفتند.

کد خبر: ۱۰۷۳۵۱
۱۷:۰۵ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

 فیلم علمی تخیلی تل ماسه در ونیز

دیدارنیوز ـ ورایتی نوشت: شرکت برادران وارنر فیلم «تل‌ماسه» را جمعه شب در هفتاد و هشتمین فستیوال فیلم ونیز به نمایش گذاشت و ستارگان آن در پیش‌نمایش فیلم مورد تجلیل قرار گرفتند.

خاویر باردم، زندایا، استلان اسکارسگارد، اسکار آیزک، تیموتی شالامه، چن چنگ و جاش برولین همگی به خاطر پاندمی ماسک داشتند، حتی با وجود اینکه کل فیلم ۱۵۵ دقیقه‌ای را داخل سالن تماشا کردند.

بعد از اینکه چراغ‌ها دوباره روشن شدند، شالامه و کارگردان دنی ویلنوو با یک تشویق ایستاده ۶ دقیقه‌ای مواجه شدند که تا اینجا طولانی‌ترین تشویق فستیوال ونیز امسال بود. همچنین حضار بیرون سالن نام تیموتی را بلند صدا می‌کردند.

فیلم علمی تخیلی تل ماسه در ونیز

شالامه چهره اصلی رخداد جمعه شب بود و حدود ۱۵ دقیقه را صرف بالا و پایین رفتن روی فرش قرمز کرد. این بازیگر ۲۵ ساله با مخاطبان، بازیگران و حتی توبی امریک رییس هیات مدیره برادران وارنر صحبت کرد.

«تل‌ماسه» با بودجه عظیم ۱۶۰ میلیون دلاری ساخته شده و ریسکی بزرگ برای برادران وارنر است که دستور ساخت آن را پیش از ضربه بزرگ پاندمی داده بود.

در نهایت سال گذشته، این استودیو تصمیم گرفت تمام فیلم‌های ۲۰۲۱ خود را به صورت همزمان در سینما‌ها و در سرویس استریمینگ اچ‌بی‌او مکس پخش کند.

در «تل‌ماسه» شالامه نقش شخصیت پل آتریدس را بازی می‌کند، یک دوک در یک جامعه علمی‌تخیلی آینده‌نگر که نخستین بار در رمان سال ۱۹۶۵ نوشته فرنک هربرت خلق شد.

ویلنوو در یک کنفرانس خبری که جمعه پیش از نمایش فیلم برگزار شد از مخاطبان خواست فیلمش را در سینما‌ها تماشا کنند.

او گفت: «وقتی این فیلم را روی پرده بزرگ تماشا می‌کنید، تبدیل به یک تجربه فیزیکی می‌شود. سعی کردیم آن را طوری طراحی کنیم که تا حد ممکن غوطه‌ور کننده باشد.»

این فیلم با نقد‌های متفاوتی روبه رو شده و منتقد «ورایتی» با زیرسوال بردن روند روایت داستان در فیلم به این بخش ۲ ستاره داده و برای ساخت جهان داستانی‌اش به آن ۵ ستاره داده است و نوشته: «تل‌ماسه» تماشایی و جذاب است … تا اینکه دیگر نیست.

از سوی دیگر منتقد «ایندی‌وایر» فیلم را یک «ناامیدی عظیم» خوانده و منتقد «ونتی فر» نوشته امیدش برای اینکه فیلم ویلنوو از نسخه ساخته شده توسط دیوید لینچ بهتر باشد برآورده نشده است.

در همین حال تیموتی شالامه ابراز امیدورای کرده که فیلم قسمت دومی هم داشته باشد.

منبع: مهر
برچسب ها: سینمای جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر