تیتر امروز

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!
گفتگوی دیدار با یک فعال حقوق زنان افغانستان

فاضله غفوری: طالبان می‌خواهد زنان را زنده به گور کند!

زنان افغانستان بعد از ۲۰ سال به نقطه اولی که طالبان در حکومت بود، برگشته اند. بسیاری از زنان فعال جامعه افغانستان مجبور به ترک این کشور شده اند. دیدار با فاضله غفوری، فعال حقوق زنان افغانستان...
دبیر ستاد علمی کووید-۱۹

هیج‌جا اعلام نشده که فاویپیراویر و رمدیسیور برای بیماران کرونا بی‌اثر است

دبیر ستاد علمی کووید-۱۹ گفت: دارو‌های ضد ویروسی فاویپیراویر و رمدسیویر که برای بیماران کرونایی تجویز می‌شود، بی‌اثر نیست و باید حتما به‌موقع تجویز شود.

کد خبر: ۱۰۷۳۵۰
۱۷:۰۰ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

تاثیر فاویپیراویر و رمدیسیور برای بیماران کرونا

دیدارنیوز ـ دکتر عاطفه عابدینی دبیر ستاد علمی کووید-۱۹ با بیان اینکه هیچ جا اعلام نشده است که دارو‌های ضدویروسی فاویپیراویر و رمدسیویر که برای بیماران کرونایی تجویز می‌شود بی‌اثر است، اظهار کرد: چنین دارو‌هایی بی‌اثر نیست و اعلام شده است که باید حتما به‌موقع تجویز شود.

عابدینی ادامه داد: تجویز چنین دارو‌هایی در زمان مشخص باعث می‌شود این دارو‌ها همچنان وارد کشور شود تا مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین تجویز چنین دارو‌هایی در دستورالعمل کشوری وجود دارد.

دبیر ستاد علمی کووید- ۱۹ تصریح کرد: دستورالعمل به‌روز درمان کودکان دارای بیماران کرونا تدوین شده است و در حال حاضر در حال تدوین دستور لعمل کشوری درمان بیماری کرونا برای بزرگسالان هستیم.

عابدینی افزود: تجویز دارو‌هایی مانند فاویپیراویر و رمدسیویر برای افرادی که به‌وقع تجویز نشده، ممکن است عوارضی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد که این عوارض می‌تواند شامل بالا رفتن آنزیم‌های کبدی باشد، اما باید توجه داشت این عوارض ماندگار نیست.

وی ادامه داد: برای جبران چنین عوارضی قطع استفاده از دارو می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

منبع: برنا
برچسب ها: کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر