تیتر امروز

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است
«دیپلمات»؛ برنامه یازدهم

قاسم محبعلی: مناقشه هسته‌ای مهم‌ترین مسئله امروز ایران است

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدقاسم محبعلی، سفیر سابق ایران در مالزی و یونان میهمان یازدهمین برنامه دیپلمات بوده است.

واکسینه شده‌ها هم ماسک بزنند

واکسیناسیون عمومی کرونا در حال پیشرفت است، اما همه افراد حتی افراد واکسینه‌شده باید رعایت احتیاطات بهداشتی مانند ماسک زدن را ادامه دهند.

کد خبر: ۱۰۷۳۳۹
۱۶:۰۸ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

پس از واکسیناسیون  و ماسک

دیدارنیوز ـ گرچه واکسن‌های کرونا به خصوص باعث حفاظت در برابر بیماری شدید و مرگ ناشی از کووید-۱۹ می‌شوند، اما اثرشان در این مورد ۱۰۰ درصد نیست و شیوع سویه‌های جدید جهش‌یافته کرونا نیز ممکن است اثربخشی واکسن‌ها را کمتر کند.

همچنین باید بدانید که دست کم دو هفته پس از دریافت دوز دوم واکسن کرونا طول می‌کشد تا ایمنی ناشی از آن به حد قابل‌ملاحظه‌ای برسد.

در حالیکه پوشش واکسیناسیون عمومی کرونا کشور هنوز به میزان بالایی نرسیده، تا هنگامی که این اقدام باعث فروکش کردن همه‌گیری در کشور شود، هنوز راه زیادی باقی مانده است.

از طرف دیگر تحقیقات نشان داده‌اند که واکسن‌های فعلی کرونا گرچه حفاظت بالایی در برابر بیماری شدید و مرگ ایجاد می‌کنند، نمی‌توانند به طور کامل مانع از عفونت کرونا در افراد واکسینه شده شوند؛ بنابراین حتی اگر واکسن زده باشید، ممکن است دچار عفونت خفیف یا بی‌علامت کرونا شوید و ویروس را به اطرافیان واکسینه‌نشده‌تان منتقل کنید و آن‌ها را در معرض خطر قرار دهید؛ بنابراین رعایت احتیاطات بهداشتی مانند فاصله‌گیری جسمی و ماسک زدن حتی در افراد واکسینه‌شده باید ادامه پیدا کند تا از ایجاد موج‌های بعدی بیماری در کشور جلوگیری شود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر