تیتر امروز

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است
گفت‌وگو با یک روان‌درمانگر و فعال سیاسی

علی نیک جو: ریشه بحران روان‌شناختی جامعه ایران اجتماعی و سیاسی است

جامعه ایران از پس بحران‌های شدید سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مملو از جان‌های ملول و روان‌های زخم خورده است. ریشه‌های این وضعیت و راه‌های التیام آن موضوع گفتگو با دکتر علی نیک جو روانپزشک و فعال...
چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

چه کسی مدیرعامل استقلال می‌شود؟

باشگاه استقلال در سرگردانی عجیبی قرار گرفته و باز هم مدیر عامل و هیات مدیره متعدد و تاثیرگذاری بر سر کار نیستند. ایا امروز تکلیف این باشگاه مشخص می‌شود؟

ایتالیا سفارتش را در کابل مجددا باز خواهد کرد

پس از آنکه سفارت‌خانه‌های زیادی دفاتر خود را پس از تسلط طالبان بر افغانستان بستند، سخنگوی سیاسی دفتر طالبان اعلام کرد دولت ایتالیا به زودی دفتر خود را باز خواهد کرد.

کد خبر: ۱۰۷۲۸۰
۱۱:۳۶ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

بازگشایی سفارت ایتالیا در کابل

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته در پی تصرف کابل به دست طالبان در ۱۵ اوت سفارتخانه‌ها در این شهر تخلیه کردند و حالا دولت ایتالیا قول داده که سفارتش را مجدد باز کند.
در همین حال، لوئیجی دی مایو، وزیر خارجه ایتالیا روز پنجشنبه گفته بود که هنوز زود است که درباره بازگشایی سفارت این کشور در کابل صحبت شود چون اوضاع امنیتی در افغانستان در پس سقوط دولت کابل ضعیف است.

محمد نعیم در توئیتی نوشت: دفتر سیاسی طالبان در قطر نشستی را با نماینده ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا داشت و دولت رم قول داد تا سفارتش در کابل را مجدد باز کند.
ایتالیا همانند بسیاری دیگر از کشورها عملیاتی را برای تخلیه شهروندان، کارمندان دیپلماتیک و دیگر افراد از کابل پس از سقوط این شهر به دست طالبان انجام داد.

برخی از کشورها مانند هلند و ژاپن سفارتخانه‌های خود را به قطر منتقل کردند که میزبان دفتر سیاسی طالبان است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر