تیتر امروز

قضیه نشست بروکسل چیست؟

قضیه نشست بروکسل چیست؟

این روز‌ها تحرکات طرف‌های برجامی افزایش چشمگیری داشته است. هرکدام سعی دارند به نحوی مذاکرات وین را احیا کنند، اما در این میان بحث نشست بروکسل معادلات را پیچیده‌تر از قبل کرده است.
وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!
اظهارات ضرغامی در مورد پاسارگاد و مقبره کوروش

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!

اظهارات عزت الله ضرغامی در مورد مشکل کشاورزی و ارتفاع ساختمان‌ها در کنار مقبره کوروش واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است. سوال این است که آیا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، متولی کشاورزی است؟!

خبرنگار اردنی رویترز پس از ورود به بیروت بازداشت شد

سلیمان الخالدی خبرنگار اهل اردن که به بیروت پایتخت لبنان سفر کرده بود به محض ورود به این کشور بازداشت و وسایل او تحویل پلیس فرودگاه شد.

کد خبر: ۱۰۷۲۷۱
۱۱:۰۲ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

خبرنگار اردنی رویترز

دیدارنیوز - خبرگزاری رویترز گزارش داد که سلیمان الخالدی، خبرنگار اردنی‌ این خبرگزاری دوم سپتامبر جاری به محض ورود به فرودگاه بیروت توسط مسؤولان بخش کنترل گذرنامه فرودگاه بازداشت شده و از او خواسته شد لپ تاپ و تلفن همراهش را تحویل دهد.

مقامات لبنانی علت این کار را اعلام نکردند و پس از اینکه الخالدی از تحویل تجهیزاتش خودداری کرد، او را به دفتر دیپورت منتقل کرده و در نهایت روز بعد او را با پروازی به اردن بازگرداندند.

رویترز اعلام کرد که در پیامی خطاب به مقامات لبنانی لغو این تصمیم را خواستار شد.

سخنگوی این خبرگزاری اظهار کرد: ما مراتب اعتراض خود به نحوه برخورد با خبرنگارمان را به مسؤولان دولت لبنان اعلام کردیم و در تلاش هستیم اطلاعات بیشتری از آنها به دست آوریم اما آنها تا این لحظه هیچ توضیحی درباره اقدامی که انجام دادند، ارائه نکرده‌اند.

او در ادامه گفت: گزارش‌های سلیمان الخالدی مستقل و بی‌طرف است و رویترز اعمال هرگونه محدودیتی علیه خبرنگارانی را که برای انتقال اخبار به افکار عمومی تلاش می‌کنند، محکوم می‌کند.

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش داد: مدیریت کل امنیت داخلی لبنان در پاسخ خود تنها تاکید کرده که قانون لبنان فضای رسانه‌ای آزاد را تضمین می‌کند اما مشخص نکرده که آیا تصمیم اخراج الخالدی را لغو خواهد کرد یا نه.

مدیریت کل امنیت داخلی لبنان در پاسخ خود آورده است: تصمیمی که دستگاه امنیتی داخلی در مورد عدم صدور مجوز ورود به لبنان برای آقای سلیمان الخالدی گرفته، یک تصمیم حاکمیتی عالی است که مربوط به کشور لبنان است و هیچ ارتباطی با کار و حرفه او ندارد.

مدیریت کل امنیت داخلی لبنان در ادامه تاکید کرد: تصمیم گرفته شده مخالفت با ورود الخالدی است و نه اخراجش زیرا مسؤولان لبنان مهر ورود را به گذرنامه الخالدی نزدند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: رویترز
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر