تیتر امروز

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

یک دو سه؛ تونستیم، بُردیم!

صعود تیم دختران فوتبال ایران به جام ملت‌های آسیا همچنان از جذاب‌ترین اخبار دو روز اخیر ورزش ایران است. قصه صعود حماسی دختران به مرحله نهایی تا مدت‌ها خواندنی خواهد بود.

بیرانوند مورد توجه رسانه رئالی + عکس

روزنامه معتبر آ.اس که به سمت باشگاه رئال مادرید گرایش دارد به تعریف و تمجید از یک ویژگی خاص علیرضا بیرانوند دروازه‌بان اصلی تیم ملی ایران پرداخته است.

کد خبر: ۱۰۷۲۶۵
۱۰:۴۱ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

بیرانوند رکورد گینس

 

دیدارنیوز: علیرضا بیرانوند گلر تیم ملی در بازی سوریه دو پرتاب دست فوق العاده داشت. حالا این پرتاب های او سوژه روزنامه آس مادرید هم شده است. این روزنامه که طرفدار رئال است، برای بیرانوند نوشت: «دروازه بانی که پرتاب دست خارق العاده دارد دوباره ما را به وجد آورد.»

سایت نشریه «آ.اس» اسپانیا با استفاده از لفظ «'bionic arm» برای تشبیه دست بیرانوند استفاده کرده است. این اصطلاح برای افرادی استفاده می شوند که دست مصنوعی برقی دارند و با قدرت این دست می توانند کارهای خارق العاده کنند.

بازی تیم ملی مقابل سوریه دوباره فرصتی برای نمایش جالب بیرانوند بود. علاوه بر ارتفاع و طول پرتاب‌ها، میزان دقت بیرانوند هم جالب توجه بود. او دو بار با این پرتاب‌ها مهاجمان را در موقعیت خوبی قرار داد. بیرانوند معتقد است اگر خارجی بود، بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت: «اصلا شک نکنید. حتی اسمم وارد گینس می‌شد.»

بیرانوند گینس

او درست می‌گوید. مثلا یک بار نویر گلر بایرن پرتابی کرد که به اندازه بیرانوند نبود ولی به شدت مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفت. توقع بیرانوند این است که مسئولان کمک کنند تا نامش در گینس ثبت شود. بد نیست فدراسیون فوتبال در این زمینه اقدامی کند. البته باشگاه بواویشتا پرتغال هم می‌تواند در زمینه این رکورد او را راهنمایی کند. بیرانوند می‌گوید: «من نمی دانم ورود به گینس چطور است ولی اگر خارجی بودم مطمئنم الان اسمم در گینس بود.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر