تیتر امروز

سفر واکسینه شده‌ها به امارات آزاد شد/ کدام واکسن‌های مورد تایید است؟

امارات تصمیم گرفته از ۳۰ آگوست برای افرادی که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، روادید گردشگری صادر کند. امّا سفر به امارات چه شرایطی دارد و چه نوع واکسنی مورد تأیید است؟

کد خبر: ۱۰۷۱۵۴
۱۶:۲۹ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰

واکسینه شده‌ها و سفر به امارات

دیدارنیوز ـ واکسیناسیون در کشور‌ها در حال کامل شدن است و جهان در حال آماده شدن برای برگشت به شرایط پیش از کروناست. اولین دغدغه و سوال سفر دوستان در این ایام کرونا همواره این بوده که چه زمانی مرز‌ها برای سفر باز می‌شود؟ به مرور با انجام واکسیناسیون کرونا کشور‌ها شرایط جدیدی برای ورود مسافران تنظیم می‌کنند.

وضعیت واکسیناسیون در امارات

نزدیک به دو سال از اولین ابتلای کرونا تا کنون می‌گذرد و در این مدتی که گذشته، گردشگری یکی از عرصه‌هایی بود که بسیار صدمه دید. به همین دلیل هم امارات در بیانیه‌اش تاکید کرده که باز کردن مرز‌ها در جهت ایجاد تعادل در بخش سلامت عمومی و با هدف احیاء و فعال کردن حوزه‌های اقتصاد ملی انجام شده است.

واکسیناسیون در امارات به خوبی انجام شد و این کشور از نخستین کشور‌های خاورمیانه است که واکسیناسیون را برای کنترل بیماری کرونا شروع کرد. در ماه مه، مجوز اضطراری برای استفاده از واکسن فایزر- بیون‌تک را برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال هم صادر کرد؛ بنابراین در دبی واکسیناسیون این گروه از جمعیت امارات، در تیرماه شروع شد. علاوه بر این، واکسن سینوفارم هم در امارات برای تزریق کودکان و نوجوانان بین ۳ تا ۱۷ سال تایید شد. البته لازم به ذکر است که این کشور اولین کشور خاورمیانه است که تزریق واکسن سینوفارم به کودکان ۳ تا ۱۷ سال را شروع کرد تا مطالعات در زمینه میزان اثرگذاری واکسن در این جامعه هدف مشخص شود.

وزارت بهداشت امارات اعلام کرده که تا کنون ۹۰ درصد جمعیت این کشور حداقل یک دوز واکسنشان را زده‌اند؛ اما هنوز هم از جمعیت حدود ۹ میلیونی این کشور، حدود ۱۵۰۰ نفر روزانه به کرونا مبتلا می‌شوند. از ابتدای آغاز پاندمی هم تا کنون، ۷۱۵۳۹۴ نفر در امارات به کرونا مبتلا شده‌اند و از این جمعیت، ۳۶ نفر جان باختند.

شرایط سفر به امارات برای واکسینه شده‌ها

امّا نوبت به بررسی شرایط سفر واکسینه‌شده‌ها به امارات می‌رسد. سازمان ملی مدیریت بحران و حوادث پیش بینی‌نشده امارات متحده عربی در بیانیه‌ای اعلام کرده آزاد شدن سفر واکسینه شده‌ها به امارات، پس از آزمایشات بالینی و ارزیابی‌های گسترده و بر اساس مجوز استفاده اضطراری و ارزیابی‌های محلی مطابق با مقررات مصوب گرفته شده است.

بر پایه این تصمیم، فعال شدن دوباره سفر‌های گردشگری شامل کشور‌هایی می‌شود که قبل‌تر ورود شهروندان آن‌ها ممنوع شده بود، امّا در شرایط جدید لازم است افراد علاوه بر دریافت دو دز واکسن، همچنان پاسخ آزمایش «PCR» (پی سی آر) آن‌ها نیز منفی باشد. یعنی علاوه بر واکسن، لازم است تست کرونا هم بدهید.

سوال مهم بعدی این است که واکسن‌های مورد تایید امارات کدام واکسن‌ها هستند و این کشور در حال حاضر کدام واکس‌های کرونا را تأیید می‌کند؟

اگر خاطرتان باشد پیش از این گفتیم هر کشور چه واکسنی تزریق می‌کند؛ از این میان امارات واکسن‌های اسپوتنیک وی، مدرنا، فایزر، آسترازنکا و سینوفارم را برای تزریق در اختیار مردم گذاشت. حالا برای ورود مسافران، واکسن‌های مورد تایید امارات عبارتند از واکسن‌هایی که تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را گرفته‌اند: فایزر، جانسون، آسترزانکا، مدرنا، کوویشیلد، سینوفارم و سینواک.

سخن آخر

لست سکند در پایان نوشت: رفته رفته با تکمیل پژوهش‌ها و کنترل بیماری کرونا به نظر می‌رسد قوانین سفر به کشور‌ها تغییر می‌کند به همین دلیل هر زمان قصد سفر به کشور‌های خارجی را داشتید، حتما آخرین اخبار درباره شرایط جدید پذیرش مسافر آن را بخوانید. در حال حاضر واکسن‌های مورد تایید امارات برای پذیرش مسافر مواردی بود که اشاره شد، امّا در آینده ممکن است تغییر کند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر