تیتر امروز

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

آیا باید رای برائت سیف و عراقچی صادر می‌شد؟

حکم محکومیت سیف و عراقچی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد. برخی از رسانه‌ها با توجه به فقدان عناصر سه‌گانه جرم باید رآی برائت متهمین صادر می‌شد. گزارش حاضر به نقد و بررسی چنین نظراتی پرداخته است.

روند آزادی مهدی محمودیان و آرش کیخسروی طول می‌کشد

یک وکیل دادگستری اعلام کرد مهدی محمودیان و آرش کیخسروی همچنان در بازداشت هستند و احتمالا روند آزادی این دو طولانی خواهد بود.

کد خبر: ۱۰۷۰۶۲
۰۹:۵۸ - ۱۰ شهريور ۱۴۰۰

 مهدی محمودیان و آرش کیخسروی

دیدارنیوز - پاک‌نیا عصر سه‌شنبه، درباره‌ی آخرین وضعیت وکلا و فعالان حقوق بشری بازداشتی به انصاف نیوز گفت: خانم مریم افرافراز چهار روز پیش و آقای محمدرضا فقیهی دو روز پیش با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند. اما درباره‌ی آقایان نیلی، محمودیان و کیخسروی کانون وکلا در حال پیگیری پرونده و آزادی این افراد هستند، قول‌های مساعدی درباره این موضوع داده شد و ما منتظر هستیم. اما حدس من این است که به این زودی آقایان محمودیان و کیخسر‌ی آزاد نمی‌شوند ولی درباره‌ی آقای نیلی به نظر می‌رسد که در این هفته یا در هفته آینده آزاد می‌شود. به نظر می‌رسد می‌خواهند این روند را به طور آهسته انجام دهند تا این جو را مدیریت کنند.

او افزود: سخنگوی قوه قضاییه امروز اعلام کرد برای وکلای بازداشتی، اخلال در نظم عمومی و برخی اتهامات امنیتی تفهیم اتهام شده است، اما وقتی با آقای فقیهی صحبت کردم، اخلال در نظم تفهیم اتهام نشده است و اتهام اصلی شرکت در گروه‌های مخالف نظام است. این اتهام هم محل خدشه است چراکه گروه و تشکیلاتی در کار نبود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر