تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

فوت ۳۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه در یک بیمارستان تهران

به گفته دکتر صالح محبی، فوق تخصص گوش، حلق و بینی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) ۳۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه در این بیمارستان که به دلیل ابتلا به کرونا دچار این بیماری شده بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

کد خبر: ۱۰۶۹۳۸
۱۰:۴۸ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰

فوت ۳۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه

دیدارنیوز ـ دکتر صالح محبی فوق تخصص گوش، حلق و بینی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: ۵۰ درصد مبتلایان به قارچ سیاه با اقدامات درمانی کنترل شدند و ۲۰ درصد دیگر مبتلایان تحت اعمال جراحی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه قارچ سیاه بیماری جدیدی نیست و شناخته‌شده است، اظهار داشت: این بیماری بر سینوس‌ها، مغز و ریه‌ها تاثیر می‌گذارد و به سرعت از آنجا به صورت، فک، چشم‌ها و مغز گسترش می‌یابد. قارچ جریان خونی را که بافت عفونی از آن می‌گذرد، مسدود می‌کند و این بافت مرده است که به جای خود قارچ باعث تغییر رنگ پوست افراد می‌شود.

این فوق تخصص گوش، حلقی و بینی تصریح کرد: قارچ سیاه بیشتر در افرادی بروز می‌یابد که بیماری زمینه‌ای دارند یا نقص سیستم ایمنی و ممکن است برخی بیماران با ابتلا به کرونا، سیستم ایمنی‌شان تا حدی ضعیف شود که به این عفونت قارچی نیز مبتلا شوند.

صالحی، مصرف زیاد کورتون را باعث بروز قارچ سیاه در مبتلایان به کرونا عنوان کرد و ادامه داد: وقتی که فرد مبتلا به کرونا قندخون و سطح اکسیژنش بالا باشد، بروز قارچ سیاه بویژه در ناحیه سینوس ها، مغز و چشم زیاد خواهد بود و باعث شعله وردن بیماری می‌شود.

وی تصریح کرد: قارچ سیاه در افرادی که دارای نقص ایمنی بدن، دیابت و فشارخون بالا هستند، بیشتر بروز می‌یابد و با توجه به اینکه کرونا سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند، زمینه بروز این بیماری نیز افزایش می‌یابد و درمان آن بسیار سخت است و اولویت تشخیص، نمونه برداری، برداشتن ترشحات و درمان طبی و استفاده از دارو‌های ضد قارچ است.

به گفته فوق تخصص گوش، حلق و بینی بیمارستان حضرت رسول اکرم، ۳۰ درصد از مبتلایان قارچ سیاه که به دلیل ابتلا به کرونا دچار این بیماری شده بودند، به دلیل درگیری مغز با آن، جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر