تیتر امروز

ورود اولین محموله داروی قارچ سیاه به کشور

حیدر محمدی، مدیر کل دارو سازمان غذا و دارو از ورود اولین محموله داروی قارچ سیاه (آمفوتریسین) به کشور خبر داد.

کد خبر: ۱۰۶۸۸۸
۱۶:۵۳ - ۰۸ شهريور ۱۴۰۰

محموله داروی قارچ سیاه

دیدارنیوز ـ حیدر محمدی مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره برخی اخبار منتشرشده درباره بی اثری دارو‌های معرفی شده برای درمان قارچ سیاه و حواشی آن در فضای مجازی، گفت: دارو‌هایی مانند کسپوفانجین، وریکونازول و فلوکونازول برای درمان بیماری‌های قارچی توصیه شده است، اما برخی همکاران پزشک برای هر بیماری قارچی آمفوتریسین تجویز می‌کنند و ما درخواست داریم پزشکان برای درمان بیماری‌های قارچی مطابق اندیکاسیون عمل و دارو تجویز کنند.

دارو‌های درمان قارچ سیاه اعلام شد

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره داروی درمان قارچ سیاه اظهار کرد: برای قارچ سیاه داروی آمفوتریسین و پوساکونازول تجویز می‌شود که نمونه داخلی و وارداتی پوساکونازول موجود است و آمفوتریسین به دلیل افزایش مصرف در پیک پنجم کرونا کمبود داشتیم که برای واردات آن اقدام کردیم.

محمدی از واردات نخستین محموله داروی درمان قارچ سیاه خبر داد و گفت: امروز نخستین محموله آمفوتریسین لیپوزومال برای درمان داروی قارچ سیاه وارد کشور شد و واردات محموله‌های بعدی تا پایان هفته به تدریج انجام می‌شود.

علت تاخیر در واردات داروی درمان قارچ سیاه

مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره علت تاخیر در واردات محموله آمفوتریسین برای درمان قارچ سیاه توضیح داد: قرار بود محموله‌های دارویی جمعه وارد کشور شود، اما شرکت‌های حمل ونقل به دلیل مشکلات تحریم در ارسال محموله‌های دارویی به ایران کارشکنی می‌کنند. قرار بود محموله داروی آمفوتریسین برای درمان قارچ سیاه از ایرلند به دبی و از آنجا به تهران منتقل شود که به دلیل بدعهدی‌ها واردات آن به تاخیر افتاد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر